Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Lásku, ne válku

81%
4 16
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Lásku, ne válku
 Všechny obaly
Lásku, ne válku
 Všechny obaly
Originální název: Message from Nam

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2052-8
Počet stránek: 368
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 6x v oblíbených
v přečtených 37x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Ikar (2013) 978-80-249-2052-8 368
Ikar (1999) 80-7202-180-X 344
Knižní klub (1994) 80-7176-090-0 337

Mladá Paxton opouští po neradostném dětství bigotní jižanskou Savannu a odchází do myšlenkově volnějšího a zajímavějšího prostředí univerzity v Berkeley. Paxton se tam seznámí se studentem práv Peterem a prožije s ním hluboký a dlouhotrvající milostný vztah. Začnou spolu žít, řeší problémy Peterovy lehkomyslné sestry Gabby a plánují společnou budoucnost včetně svatby, jakmile Paxton dokončí studia žurnalistiky. Do jejich životů však tragicky zasáhnou historické události a politická situace ve Spojených státech. Peter je pár dnů před vypršením své branné povinnosti odveden a poslán jako voják do Vietnamu, odkud se už nikdy nevrátí...
Pro mladičkou novinářku znamená snoubencova smrt hluboký otřes. Paxton přestává věřit ve smysluplnost své práce, cílů, celého života. Odchází ze školy a láme si hlavu množstvím otázek. Proč se to stalo? Proč ve Vietnamu denně umírají desítky chlapců, jako byl Peter? Má tahle válka nějaký smysl? Za co ti mrtví položili život?
Paxton se nakonec odhodlá ke kroku, který rozhodne o její budoucnosti - nechá se vyslat jako zvláštní zpravodaj do válkou zmítaného Saigonu. Po prvním křtu ohněm se z nezkušené dívky stává ostřílená a schopná žurnalistka, která zachycuje válečné utrpení sice objektivně, ale s pochopením pro zoufalé obyvatele, vyděšené vojáky a zpustošenou zemi. Paxton se dostává do množství nebezpečných situací, ale nachází i přátelé na celý život..., který zde ovšem nebývá příliš dlouhý. Dokáže se Paxton znovu zamilovat, v zemi, kde nikdo neví, zda se dožije příštího rána?

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

maurarita
  27. 8. 2016, 18:00
Příjemný , krásně napsaný románek , který je plný strhujících a zajímavých zvratů ...
Alkes
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 6. 2012, 22:22
Kniha "Lásku, ne válku" je na komerční román velmi krásně napsaná, má strhující děj plný zvratů, které hlavní hrdince přináší velké množství smutků a srdečních bolestí, se kterými musí opakovaně bojovat a jít dál. Také ji ale pomáhají budovat její vnitřní sílu, která ji v závěru knihy dovede až k vysněnému cíli. Čtenář se dokáže při četbě vžít do pocitů hlavní hrdinky a prožívat její osudy s ní.