2 Bobule

Originální název: 2 Bobule

Carpe Diem - 2009
ISBN: 978-80-87195-06-2

Carpe Diem (2009) 978-80-87195-06-2 196

Ve francouzském šarmu a italské rozpustilosti se odehrává děj druhého dílu Bobulí, úspěšné komedie z vinařského prostředí. Taková je i kniha, v níž se opět setkáme se známými rošťáky. První prchá z dosahu hoteliérského páru, jemuž přivedl dceru Marii takříkajíc do neštěstí. Kde jinde by se měl skrýt než ve Višňové, kde jeho parťák našel sám sebe a kde se na dědově pozemku se snaží vyrobit jedinečné slámové víno? O silném vztahu ke Klárce ani nemluvě. V patách má mladý Casanova nejen běsnící rodiče Marie, ale i najatého likvidátora, nešiku a smolaře. Situace graduje a všichni protagonisté se sejdou ve vesnici, aby tam mohl vyvrcholit hon na nezbedníka, který do svého nebetyčného maléru zase vtáhl kamaráda. Oba nakonec visí za špičky prstů nad propastí, symbolickou i skutečnou. Pád do ní je neodvratný, stejně jako následný pád obou mládenců do náručí svých vyvolených, který po náramném udobřování končí jak jinak veselkou. (Založil/a: Milena)