Umění naslouchat

Originální název: The Art of Listening

Aurora - 2000
ISBN: 80-85974-85-1

Aurora (2000) 80-85974-85-1 206

Myšlenkově hluboká, nesmírně čtivá knížka obsahuje přepisy nahrávek přednášek, rozhovorů a seminářů slavného psychologa a sociologa.

Tato kniha není výkladem tzv. psychoanalytické techniky, protože podle Frommova názoru něco takového není možné, nicméně přinášejí informace o Frommovi terapeutovi a jeho styku s duševně trpícími naší doby. Frommovy skvělé výsledky v psychoterapii se často vysvětlují jeho mimořádnou schopností vcítění a bezprostředností jeho vztahu k druhým. Proto mají tyto texty trvalou hodnotu. (Založil/a: al-ma)

Myrddin33
  25. 12. 2012, 12:12
Kniha velmi čtivá, vypráví například o nekonstitučních faktorech ovlivňující lečbu pacienta. Samozřejmě zde nechybí rozdílné názory s Freudem, např. že Freud tvrdí, že vše důležit se odehjraje v prvních pěti letech a pas se ti prostě opakuje, Fromm tvrdí, že se v životě nic neopakuje(pouze mechanické činnosti), avšak ranné události člověka nedeterminují, pouze vytvářejí určitý sklon.