Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Člověk a psychoanalýza

85%
4 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Člověk a psychoanalýza
Autor:
Originální název: Man for Himself

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Aurora - 1999
ISBN: 80-85974-18-5
Počet stránek: 200
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 22x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 20x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Aurora (1999) 80-85974-18-5 200
Aurora (1997)

Kniha významného amerického psychologa a sociologa německého původu, žáka Sigmunda Freuda, se zabývá psychoanalýzou, etikou a vztahem člověka k sobě samému.

Je v mnohém ohledu pokračováním knihy Strach ze svobody, ve které se Fromm pokusil analyzovat únik moderního člověka před sebou samým a před svobodou. Jako psychoanalytik se překvapivě podrobně věnuje problémům etiky. (Založil/a: al-ma)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Myrddin33
  25. 12. 2012, 12:30
Velmi důležitá kniha, kterou je jistě potřeba přečíst, pokud chce člověk znát Frommovo dílo a jeho odkaz. Zaobírá se například rozdílem mezi autoritativní a humanistickou etikou a velmi do hloubky se zabývá typy charakteru. Byla to jedna z prvních knih, které jsem od Fromma přečet a touto knihou mě velmi upoutal a vlastně i díky ní jsem přečetl skoro všechny ostatní, takže určitě doporučuji, není ztrátou času...
blacks
80% 80% 80% 80% 80%
  6. 3. 2012, 22:28
"Zajímavé je zjištění, že v lidovém podání se uchovaly jen negativní stránky temperamentů: dnes znamená cholerický tolik jako lehce podrážděný, melancholický jako zkrušený, sanguinický jako přehnaně optimistický a flegmatický jako příliš pomalý"

"Je paradoxem lidské existence, že člověk musí současně hledat blízkost i nezávislost, jednotu s jinými a současně zachování své jedinečnosti a zvláštnosti."

"Naše tělo je skutečně méně schopné dát se klamat o stavu štěstí než naše mysl."

"Lidé pracují, aby vydělali peníze; vydělávají peníze, aby je mohli použít na příjemné věci. Lidé pracují, aby vydélali jěště víc peněz, a cíl - radost ze života - se ztrácí."

"Naším morálním problémem je lhostejnost člověka k sobě samému. Ztratili jsme smysl pro význam a zvláštnost jedince a učinili jsme ze sebe nástroje pro účely, které leží mimo nás. Prožíváme sami sebe a jednáme se sebou jako se zbožím; naše schopnosti se nám odcizily. Stali jsme se věcmi a také naši bližní jsou pro nás věci."

Lucik0309
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 8. 2014, 19:20
Užitečná kniha, pokud jde o pochopení sama sebe i ostatních, ovlivnila můj pohled na štěstí. Jediné co jsem asi úplně nepochopila je, co myslí pravou produktivitou.. asi je to postoj, stav mysli při činnosti, ale občas jsem s tím pojmem měla problém