Spirála 1

Spirála 1 Originální název: Uzumaki Volume 1

Zoner press - 2010
ISBN: 978-80-7413-098-4

Zoner press (2010) 978-80-7413-098-4 208

Spirály. Člověk je v běžném životě ani nevnímá. Každý den je podvědomě vidíme všude kolem sebe a jsou jen dalším z mnoha tvarů. Tvoří jen další drobnou součást života... Ale jen do okamžiku, než začne jít o život! Kirie Goši o tom ví své. Její domov totiž zachvátila podivná posedlost těmito magickými tvary. Poklidná atmosféra přímořského městečka mizí, lidé začínají šílet a první oběti na sebe nedávají dlouho čekat. Hysterie narůstá a spirály útočí. Podaří se Kirii přežít v prokletém městě? První díl děsivého grafického románu známého japonského autora hororů Džundžiho Itóa vám otevře dveře do hrůzostrašného světa spirál. Máte možnost - poprvé v českém jazyce - ponořit se do napínavého příběhu doprovázeného ilustracemi, ze kterých vám bude běhat mráz po zádech, a to ještě dlouho po zavření knihy! Možná, že se po přečtení této mangy začnete na spirály kolem sebe dívat trochu jinýma očima… (Založil/a: Pracka)

#manga
Džundži Itó Džundži Itó
*31.07.1963

CarolineS
  19. 9. 2012, 11:25
Skvěle napsané a fakt z toho mrazí. Bavilo mě to, i když mangy vůbec nečtu, u Spirály jsem na doporučení udělala výjimku. A stálo to za to!
barbiegrrrl
  17. 10. 2014, 20:57
Obsahuje spoiler spoiler Vydařená a doporučeníhodná série, zvláště tedy mrazivě znepokojivý první díl. Následující dva díly za tím prvním lehce pokulhávají, ale stále se drží určitého standardu. Pro mě jednoznačně nejlepší z celé série byla dějová linie kolem Šuičiho rodičů, v druhém díle pak šlo spíš jen o hromadění relativně samostatných příběhů a v podstatě to docela dlouho postrádalo nějaký výraznější posun v ději. Ve třetím díle už atmosféra značně houstne, lidé v Kurouzu se stávají nelidskými, ať už fyzicky či mentálně, celkově z toho čpí šílená beznaděj. Příběh graduje a spěje ke konečnému rozuzlení, které se mi ale bohužel vůbec nezamlouvalo. Konečná rezignace Kirii a Šuičiho byla v pořádku (mohlo to vůbec dopadnout jinak?), ale ta podstata prokletí spirály mě dost zklamala. Naopak dobrý nápad byly komiksové doslovy s autorem v hlavní roli, které nepostrádaly vtip a po tíživé atmosféře Spirály byly příjemným odlehčením. A samozřejmě nesmím zapomenout na kresbu, která se mi hodně líbila, částečně i proto, že to nebyl zrovna typický styl mangy.
antoniana
  16. 12. 2015, 12:33
Jsem trochu na rozpacích, čekala jsem trochu kontinuálnější děj, ale ve skutečnosti jde o jednotlivé příběhy (výjimka je začátek o Saitově rodině). Co se týče kresby, tak ta je více než dobrá, používá dost stínování a se spirálami si autor opravdu vyhrál. Jsem zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet dál.
Desmond
  27. 1. 2014, 11:28
Po dlouhé době konečně manga, která mě opravdu oslovila. Na pozadí několika epizod se samostatnou - a vždy se zajímavou i originální - pointou čtenář sleduje hlavní, lehce mrazivou zápletku. Dojem kazí pasivní a někdy ne zrovna logické chování hlavní hrdinky. Naopak příběh vylepšuje postupně gradující tísnivá atmosféra. Asijský horor jak má být.