Princezniny deníky

Originální název: The Princess Diaries

Knižní klub - 2001
ISBN: 80-242-0697-8

Knižní klub (2001) 80-242-0697-8 230

Je to prostě jen holka z New Yorku, co žije se svou uměleckou mámou..
Spisovatelka řekla o knize: "Tento příběh mě napadl potom, co moje matka (po smrti mého otce) začala chodit s jedním z mých učitelů (jako Miina mamka v knize!). Vždycky jsem měla svůj sen, že jsem princezna (mí rodiče se mnou hodně žertovali, že když jsem byla malá, že moji "opravdoví" rodiče, král a královna pro mě brzy přijedou a každý na mě bude o moc hodnější.) takže jsem se na princeznu přilepila jen kvůli velkému kopanci… a VOILA! Deníky Princezny jsou na světě."

Tato kniha je první kniha vícedílné série, předlohou slavného filmu "Deník Princezny" (v hlavní roli Anne Hathaway) (Založil/a: Bee)

Bloodym
  16. 12. 2013, 20:02
První díl celé princeznovské série. Film si knihu výrazně upravil, ale komu se líbil, tomu se bude líbit i kniha.
Jadelaine
  5. 8. 2013, 17:47
Četla jsem ji kdysi dávno a moc se mi líbila. Vtipná normální puberťačka s vtipnými replikami. O to větší bylo zklamání z filmu- Mia je pseudonáctiletá a celý příběh je trapný americký slaďák.
kajas1993
  21. 8. 2012, 18:53
Nejlepší knížka ze série, zábavná, čtivá. A aspoň jsem poznala, že filmové adaptace se dokážou pěkně lišit od předloh.
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 19:53
Absolutně nechápu, jak se Meg Cabotové daří všechny knížky psát vtipné a čtivé. Moc ji za to obdivuji. Knížka se mi líbila.
1307_A_0507
  17. 3. 2013, 19:25
nejdřív se mi nečetla moc dobře, protože jsem byla hodně ovlivněná filmem, který mám mimochodem ráda, tak mě dost překvapilo, že v knize je stejný snad jen jméno (všech), ale jinak je všechno jinak. Ale nakonec je to poměrně zábavné :) takže si je půjčím všechny :)
Aileen7
  3. 8. 2012, 20:03
Každý má asi holt jiný názor, ale mě se knížka fakt moc líbila. Poprvý sem jí četla cca ve 12 letech a teď po letech si jí přečetla znovu. A bavila sem se stejně jako před lety :-)
MarionL
  2. 12. 2016, 17:24
Přečteno kdysi dávno, ale dodnes si pamatuji, že za jediný den. Klasická Americká růžovoučká knížečka, Každá může být princezna, a kdo ne , má rodiče na niíic. Ju?
Tereza01
  16. 2. 2013, 18:14
Prostě vtipná knížka pro dospívající slečny. V knihovně mám celou sérii, i když ty poslední knihy si už vůbec nevybavuji, jsem si jistá,že mě ve své době pobavily.
misisek
  8. 1. 2011, 11:48
Abych pravdu řekla, je to fakt blbost :D Nápad je to celkem dobrý, konečně to není žádná modelka, ani studentka ani dcera slavného politika či celebrity. Je to prostě něco nového. Ale abych pravdu řekla, princezna svou blbost nemůže už dávat najevo lépe.
SlecnaSlicna
  2. 2. 2010, 21:00
No, co říct tuhle knížku jsem četla ve dvanácti, takže jsem ji i jako dvanáctiletá holka brala a tenkrát mě fakt bavila. Nevím, co bych na jni řekla teď. Z toho, co si pamatuju to bylo i celkem vtipné. Mia byla hrozně blbá, což jí přidalo na mých sympatiích. Proč psát o těch nudných ošklivých kačátcích, která jsou sice nevzhledná, ale inteligencí nebo jiným nadáním převyšují ostatní. Mia byla ošklivá a blbá, ale roztomile blbá, i když někdy ta její blbost hraničila s otravností. Ač Meg napsala i lepší knížky, tak ale dávám trojku, protože na knížky, které jste četli v pubertě se prostě nezapomíná.
bsimsova
  9. 12. 2009, 17:37
Kniha pro jedenáctileté holky. Každá holka v jedenácti má víc rozumu než hlavní hrdinka této knížky. I dívčí románky by mohly mít nějakou úroveň, to se o této knize a jejích pokračování říct nedá. V jedenácti nenáročné místy vtipné čtení, ale teď už nikdy víc.