Vzdušné zámky

Vzdušné zámky Originální název: Hetty Feather

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-796-1

BB art (2010) 978-80-7381-796-1 312

Konec dobrý, všechno dobré.
Naděje umírá poslední.
Odvážnému štěstí přeje.

Londýn 1876
Hetty Featherová je ještě docela malé miminko, když ji její zoufalá matka odloží do nalezince. V nalezinci je takových dětí mnoho – ale než začne Hetty chodit do školy, musí žít u pěstounské rodiny.
Hetty je chudá, ale šťastná. Žije na venkově se svými „bratry“ Jemem a Gideonem. Pomáhá na poli a vymýšlí nejrůznější hry. Jednoho dne děti tajně navštíví cirkusové představení a Hetty uchvátí vystoupení krasojezdkyně madame Adeliny a jejích koní.
Hettyino štěstí ale ohrozí návrat do nalezince, kde teď vládne velmi přísný režim. V den zlatého jubilea královny Viktorie dostane Hetty opět příležitost vidět madame Adelinu – a možná i najít svou pravou matku… (Založil/a: Pracka)

Shifer
  8. 4. 2013, 18:10
Líbilo se mi to, ale celou dobu jsem se nemohla zbavit pocitu, že mi to něco strašně připomíná. Trvalo mi dlouhou chvíli, než jsem přišla co - Velké trápení od Šmahelové. Nehltala jsem to, jako ostatní knížky od Wilsonové. Asi už na ně začínám být stará.
Eloush98
  26. 10. 2012, 18:26
J. Wilson je pro mě prakticky již uzavřenou kapitolou mého čtenářského života. V minulosti jsem toužila přečíst všechny její knihy, dnes už jsem její tvorbu však opustila, protože už hledám něco náročnějšího. Ale každopádně Vzdušné zámky je kniha, ke které se ráda vracím i teď, protože vybočuje ze zažitých autorčiných kolejí - neodehrává se v současnosti, ale v minulosti, což knize dodává zvláštní kouzlo. Od autorky moje nejoblíbenější kniha.