Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Buddhovi sirotci

88%
4 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Buddhovi sirotci Originální název: Buddha´s Orphans
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Nejnovější vydání:
Jota - 2010
ISBN: 978-80-7217-759-2
Počet stránek: 448
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 17x v knihovně
k přečtení 17x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jota (2010) 978-80-7217-759-2 448

Jak silné dokáže být pouto milostné lásky? Dokáže překonat lásku mateřskou? Buddhovi sirotci líčí osudy osiřelého Radži a dívky Nilu z bohaté rodiny. Jejich cesty se na krátký okamžik protnou již v dětství, ale necitelným odtržením Radži od opatrovnice Kaki se na řadu dlouhých let opět rozejdou. Přesto se dívce v přelidněném Káthmándú podaří Radžu najít. Silný vztah, které se mezi dvojicí vytvoří, jim pomůže překonat překážky na cestě životem. Do osudů milenců se promítají rodinné vztahy, ať už jde o Niluinu věčně opilou matku Muwu či Radžovu vyšinutou adoptivní matku Jamunu. Svou roli v jejich životech sehrává také minulost, která je chtě nechtě poznamenala. Nesmírně poutavý příběh zpestřují nepálské výrazy, jež dodávají knize punc originality, svěžest a vtahují čtenáře do exotického prostředí.
Samrat Upadhyay je první anglicky píšící nepálský autor, který získal množství literárních cen. (Založil/a: jamalka)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Introvert
100% 100% 100% 100% 100%
  10. 5. 2015, 13:37
Velmi dobrý, strhující příběh, který zaujal od první stránky. Na knize není zajímavý jen děj samotný, velmi pěkně jsou zde přiblíženy jak reálie Nepálu, tak soužití mezi kastami. Je možné dozvědět se zde nejen o problémech, které z toho vyplývají, ale hlavně o tom, jak je obtížné, ale ne nemožné nalézt svoji vlastní cenu, vlastní hrdost a naučit se odlišit podstatné od nepodstatného. Jak nalézt radost i za ne právě příznivých okolností...
borntolive
100% 100% 100% 100% 100%
  22. 2. 2012, 23:34
Pravda, nebyl to zrovna obyčejný příběh, přesto mi autor vryl pod kůži pocit "obyčejného" života a myšlenku, že není tak nesnadné, aby se toto stalo zítra nám. Zasáhla mě obdivuhodně vylíčená psychologie ženy Nilu, o to víc, že autorem je muž. Ten také skvěle ukazuje, jak může skončit nekonformnost s/bez tolerance.
Nifrea
80% 80% 80% 80% 80%
  31. 10. 2013, 8:44
Zpočátku pro mě bylo trochu obtížnější se do příběhu začíst, ale stojí za to u knihy vydržet nejenom proto, že se příběh odehrává ve fascinujícím Nepálu. Autor hezky vystihl tamní kulturu, vnitřní boje i kastovní systém, který je v Nepálu silně zakořeněn, ale i příběh dvou lidí od jejich narození až po stáří. Příjemné čtení :-)
Evrdli
80% 80% 80% 80% 80%
  18. 2. 2011, 10:49
Zabrousila jsem do neznámých vod a sáhla po tomto románu. Má intuice nezklamala a získala jsem nezapomenutelný zážitek. Děj se odehrává v Nepálu, kde sirotek Rádža vyrůstá a probojovává se životem, dokud se nespojí jeho osud v jeden s osudovou láskou Nilu, dívkou z bohaté rodiny. Překážky, které jim život postupně připraví jsou obtížné a neuehčuje jim to ani tradiční přístup obyvatel Nepálu. Na pozadí románu je popsán i politický systém, tak mentalita nepálského národa, ve kterém je tak jednoduché dostat se na okraj společnosti. Chválím Samaráta, kniha je lehce čtivá, děj je plynulý a nekostrbatý. Nemoha jsem se dočkat, až opět otevřu knihu a budu pokračovat v nezapomenutelném příběhu tohoto užasného a osvíceného autora.