Dítě času

Dítě času Originální název: The Ugly Little Boy/Child of Time

And Classic - 1994
ISBN: 80-85782-06-5

And Classic (1994) 80-85782-06-5 302

Dva klasici spojili své síly a napsali docela dobrou sci-fi knížku, i když kvalit Nadace (samozřejmě) nedosahuje. Věčné téma cestování v čase tu není zachyceno nijak zvlášť originálně, firma Stasis Technology zkrátka dopraví z pravěku malého neandrtálce, který je přinucen žít v „bublině stáze“, a o kterého se jako o vlastního stará zapálená ošetřovatelka. Jenže nic netrvá věčně a příběh plyne k nevyhnutelnému konci… ke cti autorů je třeba přiznat, že závěr je do určité míry nečekaný a přitom všechno pěkně „zapadne“ (Asimov tohle prostě umí). (Založil/a: pipan)

Isaac Asimov Isaac Asimov
*02.01.1920 - †06.04.1992

Robert Silverberg Robert Silverberg
*15.01.1935

stambly
  14. 1. 2012, 23:40
Dovolil bych si parafrázovat Rimmera z Red Dwarf: Pokud jste lítostivá žena v přechodu, je to kniha přesně pro Vás, ostatní ruce pryč. Ošetřovatelka zachrání neandrtálce z minulosti vznikne problém kauzalita vs. mateřská láska bůů bůů. Jinými slovy - nudná limonáda. Vsadím boty že to psal Silverberg, když to dopsal, přišel k Isaacovi a povidá: "Mistře, napsal jsem takovou drobnost, nemohl bych Vás napsat jako spoluautora, aby mi to vydavatek vzal ?" No a jak to dopadlo... No radši to nechtějte vědět.