Putování Měsíčního stínu

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Triton - 2004
ISBN: 80-7254-576-0

Triton (2004) 80-7254-576-0 682

Svět je radioaktivní, má čtyři měsíce a lidé dvě srdce. Mocí posedlý císař ovládá magickou zbraň, schopnou vyvolat apokalypsu. Jiný fanatický šílenec se ji snaží získat a jde za svým cílem přes mrtvoly. Naštěstí se najdou zachránci světa, i když je to zvláštní, nepravděpodobná společnost: neurotický dvorní čaroděj, krásná kněžka lehčích mravů, upír, čarodějka se sklonem k obezitě t.č. na přísné dietě a dívka s umělým vědomím ve vypůjčeném těle. Kdo z čtenářů si potrpí na bitvy má je mít, kdo má rád magii, seznámí se s prostředím Akademie aplikované magie a prožije s jedním z hrdinů zkoušky na čaroděje, a to jste ještě neviděli město, roztavené až na sklo. Suchozemci, pozor na mořskou nemoc! (Založil/a: pipan)

Sean McMullen Sean McMullen
*21.12.1948

RikaAkira
  12. 7. 2015, 12:39
Nevím, jestli jsem zrovna měla nějaké špatné období, ale příběh mi přišel komplikovaný a občas jsem na nějaká rozhodnutí postav nebo vyvrcholení situace reagovala myšlenkou "Eh, cože, proč? No tak jo, no". Ze začátku mě otravoval "rádoby" humor (ve stylu "za každou cenu to bude vtipné"), nicméně pak jsem si zvykla a pár hlášek jsem i ocenila hlasitým smíchem. Postavy mne bavily, ale - jak jsem řekla už na začátku - u některých jsem motiv jejich záměrů nepochopila ani na konci.
Původně jsem knížce vyhrožovala upálením, nakonec ji zatím v knihovně ponechám a možná ji, ze zvědavosti, doplním i o druhý díl.
Anotaci považuji za nezdařilou.
MM1979
  15. 11. 2016, 19:43
Velice milé překvapení! Zabavné, čtivé a povedené fantasy. I druhý díl se povedl, velice přehlížený ač povedený počin. Objevil jsem to náhodou a nelituji! Na jiných databazích má serie hodnocení 90℅ Tento autor má v zahraničí spousty povedených knih :-( Tady vyšly jen dvě knihy ze série, co má čtyři díly... Veřejnost je nechala zapadnout a pokračování se asi nedočkáme. Asi špatná reklama! První díl jsem našel v levných knihách a fakt moc povedené! :-(