Sklenění draci

Originální název: Glass Dragons

Triton - 2006
ISBN: 80-7254-770-4

Triton (2006) 80-7254-770-4 647

Druhá kniha série Měsíční světy.

Svět, jímž kdysi putoval Měsíční stín se svou posádkou, je znovu ohrožen. Mágové, kteří očividně nemají nic rozumného na práci, už zase vymýšlejí a budují všemocnou zbraň, pochopitelně pod pláštíkem něčeho, co se tváří jako náramně užitečná věc. Přesněji řečeno, staví obrovský magický stroj s neomezenou mocí.
Málokdo tuší, jak nebezpečná je jejich činnost, ale poslední přeživší kněžka řádu Měřících Terikel to ví a chystá se jim v tom zabránit. Její spojenci jsou různorodá, bizarní parta - exupír, námořník, mizerný muzikant, studentští revolucionáři, upírka... a nakonec i někteří ze skleněných draků, kteří to vlastně všechno spískali.
Mimochodem, jaké důvody asi mohou dívku přimět, aby zatoužila stát se skleněným drakem? (Založil/a: pipan)

Sean McMullen Sean McMullen
*21.12.1948

MM1979
  15. 11. 2016, 19:47
Velice milé překvapení! Zabavné, čtivé a povedené fantasy. I první díl se povedl, velice přehlížený ač povedený počin. Je škoda, že je to tak neznámá série. Objevil jsem to náhodou a nelituji! Na jiných databazích má serie hodnocení 90℅ Tento autor má v zahraničí spousty povedených knih :-( Tady vyšly jen dvě knihy ze série, co má čtyři díly... Veřejnost je nechala zapadnout a pokračování se asi nedočkáme. Asi špatná reklama! První díl jsem našel v levných knihách a fakt moc povedené! :-(