Stín krále lebek

Stín krále lebek
Originální název: Jake Ransom and the Skull King's Shadow
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-805-0

BB art (2010) 978-80-7381-805-0 304

První kniha série Jake Ransom.

Když Jake Ransom obdrží záhadnou pozvánku, ocitá se i se svou sestrou ve strhujícím víru událostí. Artefakt, který objevili jeho rodiče na výpravě, z níž se nikdy nevrátili, přenese Jakea a Kady do zvláštního světa obývaného podivnou směsí dávno zaniklých civilizací, do světa, v němž se jim snad podaří objasnit zmizení rodičů.
Jakmile však vkročí na toto pozoruhodné místo, z oblohy na ně zaútočí grakylové a Jakeovi noví kamarádi, krásná mayská dívka Marika a Říman Pindor, jim vysvětlují, že tyto kruté tvory stvořil zlý alchymista přezdívaný Král lebek. Jake se pokouší nalézt cestu domů, ale začíná být zřejmé, že se Král lebek nezastaví, dokud nedostane Jakea a Kady do svých spárů, živé či mrtvé. (Založil/a: elyon)

teroosh
  15. 8. 2013, 1:24
Styl Indiana Jonese a to mě nikdy neomrzí. A koukám, že Rollins má všechno z tohohle soudku, takže mám zas na dlouho co číst :)
aceCZ
  8. 1. 2011, 21:08
Perfektní kniha, přečteno jedním dechem za dva dny. Jen to tajné písmo mi vrtá hlavou, část jsem rozluštil, ale ten největší nápis mi nedá spát. Moje hodnocení 100%.
HáTa94
  1. 8. 2015, 16:36
I když je kniha určena převážně dětem, tak jsem ji nemohla odložit. Možná to je tím, že v každém z nás je někde skryto dítě, které touží po dobrodružství, kouzlech a přátelství, které překoná čas i hranice.

Moc se mi líbil nápad, že si všichni rozuměli, aniž by znali jazyky ostatních národů či kmenů. Škoda, že to v reálném světě není možné :D. Dost by mi to usnadnilo nervy z mého věčného a bohužel marného učení se cizím jazykům. :D

PS.: Musím se přiznat, že to písmo jsem nerozluštila :D.
domdar
  21. 9. 2012, 23:58
Zajímavý příběh, dobře podaný. Chvílemi jsem se malinko nudil, ale to nahradil konec, který nutí čtenáře k přečtení dalšího dílu. 60%.
martin113
  26. 12. 2011, 16:32
Těším se na pokračování Ve stínu Sfingy, doufám, že se setkám s králem lebek i tentokrát, vynikající kniha. 9/10