Princeznám sluší růžová

Originální název: The Princess Diraes: Give me Five

Knižní klub - 2004
ISBN: 80-242-1356-7

Knižní klub (2004) 80-242-1356-7 223

Pátý díl ze série "Deníky Princezny"

I princezny mají své sny.
Všechno spěje k lepšímu: Mia je nejnovějším členem školních novin a konec Algebry (pozn. matika - jenom počítání) pro začátečníky se nezadržitelně blíží. A ještě k tomu bude mít Mia brzo bratříčka nebo sestřičku. Může to být ještě lepší?
Ale Mie něco chybí, má jedno přání: večer s Michaelem v obleku a květinou na hrudi, jinými slovy - maturitní ples. Michael ale každopádně nevypadá, že by se svou dívkou tento sen sdílel. A aby toho nebylo málo, stávka personálu restaurací a jiných zařízení (s Grandmére a Lilly v samém srdci stávky, ale s každou na jiné straně) ohrožuje už samotné konání každoročního plesu střední školy Alberta Einsteina.
Skončí stávka včas? Nechá si Michael vymluvit svoje představy proti plesu? A hlavně, bude si Mia moct obléknout své růžové šaty na ples? (Založil/a: Bee)

Bloodym
  16. 12. 2013, 20:04
Některé díly jsou slabší a tenhle je jeden z nich. Posedlá plesy jsem nikdy nebyla a tak jsem naši hlavní hrdinku moc nechápala. Ale tehdy v patnácti se mi to stejně líbilo
kajas1993
  21. 8. 2012, 20:08
Miina matka je v poslední fázi těhotenství a brzy se bude konat Michaelův maturitní ples, na který on ovšem nechce jít. Přemluví ho Mia? Už si nevzpomínám :D.
1307_A_0507
  29. 5. 2013, 12:10
taky (jako Aileen7) mi kapku přijde, že je Mia posedlá plesy, ale na druhou stranu: je to princezna, ne? Spíš mě zarazilo, jak se chovala Lily :( na kamarádku umí být dost hrubá a nevybíravá, každopádně i ona to nakonec slízla a vrátila se k normálu, takže je vše OK. Jsem zvědavá na další díl.
Aileen7
  5. 9. 2012, 21:14
Zajímavý, jak zatím v každé knížce o princezně Mie (1. až 5 díl) hraje zásadní roli ples. Ať se jedná o Černobílý ples, Zimní ples, Ples kulturní rozmanitosti nebo samotný Maturitní ples :-D