Válka s pandemií

Originální název: Plague War

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-831-9

BB art (2010) 978-80-7381-831-9 312

Druhá kniha trilogie Pandemie.

Země je zpustošená pandemií, nanotechnologickým virem, který vyhlazuje veškeré teplokrevné organismy pod výškovou hranicí tří tisíc metrů. Zbytky lidstva po celém světě s potížemi přežívají na izolovaných horských vrcholcích.
Badatelka v oboru nanotechnologie Ruth Goldmanová vyvinula vakcínu s potenciálem naočkovat proti pandemii všechny lidi, kteří přežili, ale rozštěpená vláda USA se nezastaví před ničím, aby si vakcínu uchovala pro sebe. Ruth a Cam Najarro, muž který za přežití zaplatil vysokou cenu, jsou rozhodnutí poskytnout lék všem a musí přitom čelit zpustošené americké krajině.
Společně podstupují anabázi obtížným terénem, během níž se setkají s tím nejlepším i nejhorším v lidské povaze. Přitom netuší, že se nade všemi vznáší ještě větší hrozba... (Založil/a: elyon)

Jeff Carlson Jeff Carlson
*20.07.1969

Všivák
  3. 11. 2012, 8:45
Kniha neztratila nic ze svého akčního spádu. I když jsem si vývoj událostí představoval trochu jinak. Takhle se mi to dost líbilo. Děj se posunul do jiných rozměrů a Archose odsunul na vedlejší kolej. Jsem absolutně spokojen.
Very.N
  24. 8. 2016, 8:16
Druhý díl je o něco slabší, než ten první. To, čím mě nadchl první díl, je v druhém díle odsunuto do pozadí. Líbí se mi "postapo", ale druhý díl je více o pitomosti mocipánů a stává se z něj spíše vojensko-strategický příběh. Už kvůli mé zvědavosti se pustím i do třetího dílu, ale doufám, že se děj vrátí do starých kolejí.