Black Sabbath

Podtitul: Biografie

Originální název: Black Sabbath

Nava - 2009

Nava (2009) 404

Black Sabbath. Původem birminghamská skupina, která je považována za zakladatele stylu heavy metal. Kanadský rockový publicista Martin Popoff přináší kompletní příběh od jejích počátků v šedesátých letech až po znovuspojení klasické čtyřky. Autor knihu pečlivě rozdělil na kapitoly podle alb, přináší analýzu desek i jednotlivých písní, popisuje koncertní turné skupiny. Především ale dává slovo samotným muzikantům – a to nejen čtveřici zakladatelů Tony Iommi, Ozzy Osbourne, Geezer Butler, Bill Ward, ale i dalším členům, kteří Black Sabbath prošli jako Ronnie James Dio, Ian Gillan, Glenn Hughes, Tony Martin, Neil Murray nebo Bobby Rondinelli. Se všemi pořídil sérii exkluzivních rozhovorů, čímž se čtenáři naskýtá možnost proniknout do zajímavého a často velmi komplikovaného příběhu jednoho z nejvýznamnějších seskupení v rockové historii. České vydání této knihy doplňuje doslov zaznamenávající stopu, kterou Black Sabbath zanechali v naší zemi. Nechybí v něm ovšem ani nejnovější události spojené s muzikanty z Black Sabbath, hlavně ty, které se týkají projektu Heaven & Hell. (Založil/a: Snow)

#hudba

problemchild
  21. 4. 2016, 9:43
Nejlepší knížka o Black Sabbath, tedy o kapele Tonyho Iommiho (ne o Ozzym) a všech sestav této kapely. Hodně zajímavé čtení.
Czech Forest
  25. 11. 2010, 12:20
Opravdu podrobná biografie, která se zabývá všemi obdobími skupiny, ne tedy na pouze tím s Ozzym. Velmi zajímavá obrazová příloha. Knížek o Black Sabbath je na našem trhu několik, ale tato je nejlepší.