Nenechte si nic líbit: umění jak se prosadit

Nenechte si nic líbit: umění jak se prosadit
Originální název: Lassen Sie sich nichts gefallen: die Kunst, sich durchzusetzen

Knižní klub - 1994
ISBN: 80-85634-62-7

Knižní klub (1994) 80-85634-62-7 207

Umění jak se prosadit

Peter Lauster říká: „Musíme se bránit jinak, než jsme to dělali dosud.” Na duševní konflikty a problémy reaguje většina lidí falešně: potlačují je, vymlouvají se, vyhýbají se jim, otupují se prášky nebo jsou agresivní, nasazují si ochranné masky.
Takové a podobné způsoby jak se vyrovnat se strachem představují takzvané obranné mechanismy. Načas přinášejí zdánlivá řešení, ale není možné těmito způsoby trvale vyřešit své životní problémy. Právě naopak: falešné sebeprosazování vede jen k dalším životním lžím a další nesvobodě. Známý autor literatury faktu a úspěšný psycholog Peter Lauster tuto problematiku přibližuje na řadě příkladů. Svou angažovanou knihou chce zabránit tomu, abychom se nadále nechávali svazovat životními lžemi. Chce čtenáři otevřít oči a dodat mu odvahu, aby se v práci i v osobním životě aktivně, úspěšně a vědomě bránil proti každodenním tlakům, normám, konformismu a falešným životním zásadám. (Založil/a: al-ma)