Andělina země

Originální název: ´Tis

Academia - 2004
ISBN: 80-200-1274-5

Academia (2004) 80-200-1274-5 402

Po velkém úspěchu románu Andělin popel, ve kterém se projevil výrazný talent pětašedesátiletého pozdně debutujícího autora, napsal Frank McCourt pokračování svého strhujícího autobiografického příběhu.

V Andělině zemi líčí návrat svého devatenáctiletého hrdiny do země snů – Ameriky - , kde v padesátých letech minulého století prochází všemi peripetiemi tehdejších přistěhovalců a tvrdou školou života. Příběh plný humoru je napsán s velkým citem a s velkou znalostí dobových reálií. (Založil/a: al-ma)

Frank McCourt Frank McCourt
*19.08.1930 - †19.07.2009

vladislaus
  18. 6. 2014, 14:36
I v této části své autobiografie nás autor svým roztomilým stylem seznamuje s trampotami svého života. Konec knihy však byl už slabší, což stojí hvězdičku. Přesto doporučuji oba díly k přečtení.
passerbyElu
  13. 4. 2012, 18:32
Ne tolik strhující jako předchozí díl Andělin popel, ale určitě stojí za přečtení. Člověk o lidských neštěstích, chudobě apod. často slýchá, ale až tyto knihy mě dokázali si představit, jak to vypadá v běžným dnech.