Blíženci z ledové pouště

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Mladá fronta - 2007
ISBN: 978-80-204-1515-8

Mladá fronta (2007) 978-80-204-1515-8 356

Sára je navenek obyčejná jedenáctiletá holka. Žije s tátou, bývalým polárníkem, nyní učitelem fyziky na venkovské škole. Maminka krátce po Sářině narození zmizela v mrazivých pouštích Antarktidy. Sáru pronásleduje noční můra, ve které její maminku unáší ledový drak. Je to opravdu jen sen? Nebo vzpomínka na něco, co se stalo? Rozhodně se Sára nikdy nedívá pod postel. Bojí se. Jednoho dne ale překoná strach, a stane se součástí neuvěřitelného příběhu. (Založil/a: Krejdom)

Zdeněk Jecelín Zdeněk Jecelín
*26.04.1969

TajemnaM
  17. 11. 2011, 9:03
Svým způsobem je to velmi zajímavá kniha, hlavně netypická fantasy a velmi originální zpracování. Velmi mile mě to překvapilo, na českou tvorbu určitě jedna z nelepších fantasy, jenže...jenž. Vadí mi na ní postavy. Přijdou mi nepropracované, takové neživé loutky. Tahle kniha si určitě zaslouží pozornost a pokud máte rádi malé hočičky(tohle je trochu dvojsmyslné, ale chápete v jakém smyslu to myslím) jako halvní hrdinky, tomu určitě city nabitá atmosféra, přečtetet si ji, ale něco by se ještě vylepšit dalo.
yanniss
  3. 9. 2012, 16:21
Nejlepší česká knížka jako jsem kdy četla. Myslím si, že to bylo moje úplně první sci-fi, které jsem ve 14 letech četla. Nechápu, proč se o knížce nemluví častěji, je to velmi poutavá a napínavá knížka. Takže za mě 5 hvězdiček :)
Janice001
  15. 12. 2014, 19:47
Knihu jsem četla, když mi bylo zhruba devět let. Pamatuju si, že se mi strašně líbila, i když některé části jsem tenkrát nechápala. Není pochyb o tom, že tohle je nejlepší česká knížka, jakou jsem četla.
Určitě bych si jí chtěla ještě někdy přečíst, i když je pro mladší. :)
Nynina
  16. 3. 2015, 21:40
Pokud se mám přiznat, knížku jsem si koupila pouze dle názvu, přebalu a byla v levných knihách ve slevě. To co mě čekalo jsem si ani neuměla představit. Nyní je to moje nejoblíbenější knížka. Scifi jak má být a ještě zasazené do českého prostředí. Jsem narozená ve znamení Blíženců a vždycky jsem si říkala, že někde ta moje druhá půlka musí být :D
Krejdom
  17. 10. 2010, 15:25
Všem vřele doporučuji tuto knihu. Je plná napětí. Jsem ráda, že i čeští spisovatelé dokážou napsat takto dobrou fantasy knihu.