Říjen v Carlsbadu

Originální název: Říjen v Carlsbadu

Dokořán - 2007
ISBN: 80-86643-17-4

Dokořán (2007) 80-86643-17-4 315

Kniha přináší deset rozhlasových her, z nichž sedm bylo vysíláno Čs. rozhlasem. Mistr Jeroným (o Jeronýmu Pražském před kostnickým koncilem), Přelíčení s občanem Havlíčkem (o Karlu Havlíčkovi Borovském před kutnohorskou porotou pro články Správa obecních záležitostí a Proč jsem občanem?), Poslední role (o předčasně zemřelé herečce Národního divadla Jarmile Horákové), Domovské právo (o Thomasu Mannovi a jeho emigraci před fašismem), Očitý svědek (o vyhlazení Lidic, jak je viděl přímý svědek, filmový dokumentarista), Osm kroků (o konci K. H. Franka podle svědectví JUDr. Kamilla Reslera, jeho obhájce ex offo), Říjen v Carlsbadu (o portrétování ruského cara Petra I. Velikého malířem Janem Kupeckým v Karlových Varech), Proklamace (nerealizováno; o Aurelii Kotíkové, jedenadvacetileté písařce brněnské banky, jejíž mlčení zastavilo lavinu zatýkání v „letákovém procesu“ na začátku první světové války), Dcera hříchu (torzo; o vrcholné životní etapě Galilea Galileiho, sledované jeho dcerou a spolupracovnicí, řeholnicí Virginií), Ave Milada (torzo; o JUDr. Miladě Horákové). (Založil/a: skjaninka)