Trénoval jsem Emila

Trénoval jsem Emila Originální název: Trénoval jsem Emila

TG tisk - 2007
ISBN: 80-903680-2-6

TG tisk (2007) 80-903680-2-6 180

Kniha bývalého vytrvalce a úspěšného autora poezie i literatury faktu, kterou nedávno vydal TG TISK, s.r.o. Lanškroun, seznamuje poutavou a neotřelou formou čtenáře se sportovními a životními osudy JUDr. Jana Haluzy, devítinásobného mistra republiky na středních a dlouhých tratích, dvojnásobného vítěze nejstaršího běžeckého závodu na světě Běchovice-Praha z let 1943 a 1944 a také člověka, který stál trenérsky na samém počátku zrodu pozdější legendy světového sportu Emila Zátopka. Kniha hovoří jak o sportovní slávě, tak i o lidském zatracení i vzkříšení, když byl Jan Haluza neprávem obviněn koncem roku 1948 z vlastizrady a strávil v komunistických lágrech dlouhých šest let života, půlstoletí o něm nesměla zaznít ani zmínka, aby se dnes, ve svých třiadevadesáti letech stal vzorem mimořádné lidskosti, vůle, statečnosti a morální síly, zejména pro mladou generaci. Knižní příběh Trénoval jsem Emila...z pera zkušeného autora Oldřicha Koudelky vychází ve špičkové grafické úpravě se spoustou dobových i současných fotografií, kresbami akad. mal. Marie Kovaříkové a může být vhodným dárkem pro každého, kdo má rád sport, lehkou atletiku i zajímavé a nestandardní životní lidské osudy. (Založil/a: skjaninka)