Dívka bez minulosti

Dívka bez minulosti Originální název: Dívka bez minulosti

Petra - 2008

Petra (2008) 240

Šestnáctiletá Daniela přijíždí za svým bratrem, kterého dvanáct let neviděla - utekl z domu, když byla ještě malá a nikdy se nepokusil navázat s ní kontakt. Jenže Daniela zůstává po smrti babičky, která ji od dětství vychovávala, sama a když právník vyřizující babiččinu pozůstalost, jejího bratra Martina vypátrá a oznámí mu dívčinu beznadějnou situaci (pobyt v dětském domově), Martin se rozhodne, že si sestru vezme k sobě. Jenže mezitím, co Daniela žila v bezútěšných podmínkách s věčně nemocnou babičkou, stihl si Martin vybudovat vlastní život - a do něj jeho malá sestra příliš nezapadá. Martin žije s partou přátel ve starém domě, který společně opravují a Daniela poznává život v jaký už téměř nevěřila. Po počáteční nedůvěře se sblíží s Martinovým nejlepším kamarádem Robinem, ale tuší, že desetiletý věkový rozdíl i příliš okatá rozdílnost jejich povah (o vzhledu nemluvě) nemůže přinést nic dobrého. A pořád ještě jsou jí v patách přízraky minulosti, kterou úzkostlivě tají přede všemi - a zejména před svým bratrem. (Založil/a: al-ma)

Ellis147
  16. 5. 2012, 21:11
Kniha je moc a moc pěkně napsaná, napínavá i poutavá. Po přečtení se ihned zařadila mezi mé nejoblíbenější :-)
Bukaera
  14. 6. 2016, 21:57
Knihu jsem četla již dávno, ale stále se k ní ráda vracím. tento román pro dívky má velmi poutavý příběh. Formální stránka textu je napsaná velmi dobře.
murtinek
  6. 12. 2012, 20:01
Doporučuji...moc,moc pěkná knížka,bavila mě od začátku až do konce.Po přečtení je jedna z mých nejoblíbenějších.