Podtitul: The Glass Inferno

Ikar - 1991
ISBN: 80-7202-493-0

Ikar (1991) 80-7202-493-0 347
Mladá fronta (1985)
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1980)

San Francisco slaví. Právě byl zprovozněn nejvyšší mrakodrap světa. Party se odehrává v nejvyšším 66. patře. Stavební firma však šetřila a zanedbala bezpečnostní opatření. Neštěstí na sebe nenechá dlouho čekat a tak uprostřed oslavy vypukne v 17. patře požár. Hosté mají odříznutou cestu, záchranářská akce začíná... (Založil/a: Anuschka1)

Thomas N. Scortia Thomas N. Scortia
*29.08.1926 - †29.04.1986

Frank M. Robinson Frank M. Robinson
*09.08.1926 - †2014

Richie
  1. 6. 2013, 8:52
Moje první kniha od autorské dvojice mě hned napoprvé nesmírně bavila a udržovala v napětí. Později jsem knihu četl ještě dvakrát a vždy jsem si četbu užíval.
Popis požáru mrakodrapu od jeho nenápadného vzniku až po běsnící a všeničící živel, se kterým požárníci marně bojují, je natolik sugestivní, že čtenáře postupně vtáhne do děje a nepustí ho až do konce. Osudy lidí uvězněných nad smrtelně nebezpečným ohněm jsem prožíval, jako bych byl s nimi. Skleněné peklo doporučuji prožít (= přečíst :-) každému.
17.5.2015 - přečteno počtvrté.
LadysR2
  5. 3. 2013, 18:45
Díky téhle knize jsem přečetl i další od této dvojice. Slušně vykreslený postavy, vztahy, firemní vazby, kšeftaření a parádní akce při vypuknutí požáru vysokopodlažní budovy, která se změní ve skleněné peklo
Seňorita Eskimo
  12. 12. 2013, 8:58
Ááá, chci víc! Chci dalších 300 stran! Chci detaily! Chci znát životní osudy pilotů helikoptér a jejich reakci na to, že je zavolali uprostřed noci a co zrovna dělali. Chci vidět, jak po skleněném pekle nastalo mediální peklo. Chci vidět pocty padlým v boji s bestií. A že jich bylo. Jinak skvěle napsaná knížka, pro mě zase sonda do něčeho úplně neznámého.
Bookworm
  14. 9. 2012, 22:30
Třetí hvězdička je pouze za, dle mého soudu, fenomenální, originální a skvělé líčení vypuknutí a šíření ohně...