Noční můra

Noční můra Originální název: Nightmare Factor

Odeon - 1984

Odeon (1984) 320

Na oddělení veřejné zdravotnické služby v San Francisku zavládne panika, neboť se objeví záhadné onemocnění podobné zápalu plic a je 100 % úmrtnost. Vynořuje se otázka, proč se obětmi stávají výhradně účastníci předvánočního sjezdu veteránů amerických válek? (Založil/a: Anuschka1)

Thomas N. Scortia Thomas N. Scortia
*29.08.1926 - †29.04.1986

Frank M. Robinson Frank M. Robinson
*09.08.1926 - †2014

CGY
  13. 1. 2011, 18:36
Kombinace medicíny, katastrofy, thrilleru a konspirace v kvalitním řemeslném provedení. S ohledem na rok vzniku (1978) velmi podařená kniha. Občas mi připadalo chování aktérů příběhu a jejich vztahy poněkud krkolomné a toporné, ale nijak přespříliš. Bohatě to bylo vyváženo zápletkou. Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo patří k dobrým a kdo k těm druhým.
Poprvé jsem knihu četl jako týnejdžr v osmdesátých letech, kdy u nás kvalitních knih bylo pomálu a tehdy mi to připadalo jako ještě větší pecka. Dnes už na to pohlížím jinak, ale pořád velmi kvalitní čtení. Poctivé čtyři hvězdy.