Navždy princeznou
Originální název: "The Princess Diaries: Ten out of Ten"

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3286-7

Knižní klub (2011) 978-80-242-3286-7 333
Ikar (2009) 978-80-551-2067-6 344

10. díl série Deníky princezny.

Od chvíle, kdy jsme se s princeznou Miou setkali naposledy, uplynuly dva roky. Její školní léta spějí ke konci. Chodí s J. P., přátelí se s Michaelem, prohlubuje přátelství s Lanou, ale s Lilly se ještě neusmířila. Za týden jí bude osmnáct, přijali ji na všechny vysoké školy, na které se hlásila, ale bojí se, že je to jen kvůli jejímu původu. Napsala historický zamilovaný román a bezúspěšně se jej snaží vydat. Náhle se všechno v jejím životě začíná hroutit a jistoty mizí. Mia začíná pochybovat o svém vztahu, o své rodině, o svém otci. A navíc je ještě odhodlaná, že ještě do maturity stihne přijít o panenství... (Založil/a: Bee)

Bloodym
  16. 12. 2013, 20:10
Michael je pryč. Kamarádství s Lily skončilo. Mia si sice našla jiného kluka a jiné kamarády, ale uzavřela se víc do sebe, taky stihla napsat knihu. Jenže jakmile se Michael vrátí do New Yorku začnou se dít věci. Mia se od prvního dílu dost změnila a mě nezbylo než jen cítit smutek, že celá tahle série končí.
LiaFee
  9. 4. 2016, 15:44
Jednoznačně nejlepší díl série a možná i jediný, který opravdu stojí za to si přečíst :)
Pokud přemýšlíte nad tím, jestli si přečíst celou sérii a nechce se vám do deseti knížek, přečtěte si klidně jen tuhle jednu.
1307_A_0507
  28. 7. 2013, 13:23
tenhle díl byl opravdu pěkně poslední :) Je znát, že Mia opravdu dospěla, skvěle si poradila s J.P. a nakonec i se vším jako vždy. A Michael :) áno, tak to má být...takže pět hvězdiček
Aegea
  13. 5. 2016, 14:22
Velmi slušné zakončení celé série. Mia již začíná mít alespoň částečně rozum, její reakce se nezdají tolik dětinské. Celá kniha se nese v poměrně příjemné duchu a závěrečný šťastný konec se k celé sérii poměrně hodí.
Aileen7
  29. 5. 2013, 20:42
Příjemné zakončení celé série. Sice čtené ve slovenštině, což sice nebyl problém, ale tak trochu to pro mě postrádalo typickou Miinu mluvu, na kterou jsem byla jinak zvyklá. Ovšem jinak jsem s knihou byla spokojená :-) .
Naiad
  7. 2. 2011, 15:17
Knížka se mi líbila, i když jsem byla nucená si jí z Amazonu objednat v angličtině, protože u nás Knižní klub pravděpodobně poslední díl z pro mě nepochopitelných důvodů odmítá vydat. Takže jediné, co mě štvalo, je, že jsem si ji nemohla přečíst v češtině a mít kompletní českou sbírku Princezniných deníků. Abych se přiznala, dávám pět hvězdiček kvůli tomu, že je to poslední díl, jinak bych asi volila jinak...