Lovkyně stínů

Lovkyně stínů Originální název: Schattenjägerin

Svoboda - 2003

Svoboda (2003) 343

V roce 1401 se narodila Jakoba Bavorská.Když jí byly čtyři roky,tak po zlé přdtuše utekla z rodného sídla.V lese ji našel David,hoch malého vzrůstu,který jí vzal za svou matkou Marjan.Ta naštěstí poznala,koho její syn přivedl a odvedla Jakobu zpět do zámku,kde se stala její novou chůvou.Jakobu zasnoubili s mladým francouzským princem Jeanem.Za několik let se vzali.Ovšem manželství nebylo nikdy naplněno.Z mladého prince se po smrti jeho bratra stal princ korunní a Jakoba se stěhovala k francouzskému dvoru.Ovšem krátce po příjezdu se její dávná předtucha splnila a Jean umřel otráven.Jakoba odjela zpět do Bavor.Krátce nato umírá i její otec a Jakoba plní jeho poslední přání a na radu svého poručníka Johanna Nemilosrdného si bere svého bratrance,Jana Brabantského.Ovšem ani toto manželství není naplněno a Jakoba od svého manžela později utíká a žádá o anulaci sňatku.Požádá o manželství s bratrem anglického krále Jindřich V.,Humphreyem z Gloucesteru.Po dlouhém protahování je manželství uzavřeno.Jakoba po ztrátě panenství přestává mít předtuchy.Ovšem Humphrey od Jakoby odchází za její dvorní dámou Eleanor Cobhamovou.Proti Jakobě se postaví i její nejoblíbenější bratranec Filip Dobrý,který jí tajně od dětství miluje.Za Jakobu se ovšem postaví její přítel Frank z Borssaelenu.S pomocí Dirka z Merwedy pomůže Jakobě utéct z vězení hradu,kam jí dal uvěznit její bratranec Filip Dobrý.Jakoba na svobodě dokáže podepsat s Filipem mírovou smlouvu a snaží se o obnovu svých zemí.V té době se naplňuje dávné proroctví a nastává éra Johanky z Arku a její věrná chůva a průvodkyně Marjan umírá.Malý David se dozvídá krutou pravdu,že Marjan byla jen jeho adoptivní matkou.Že skutečnými rodiči jsou Jakobina matka Markéta Burgundská a její bratr Johann Nebojácný.Jakoba se počtvrté vdává,za Franka z Borsselenu,se kterým konečně spokojeně žije.Uklidnily se i vztahy s jejím bratrancem a dříve nepřítelem Filipem Dobrým.Ovšem její zdraví je zle podlomeno a ona roku 1436 umírá. (Založil/a: stepuli)

Martina Kempff Martina Kempff
*17.05.1950

stepuli
  18. 2. 2014, 19:08
Celou dobu jsem si říkala, jak to vlastně je, je ta holka blázen nebo ne? Podle všeho ne. Zajímavý příběh o věčné lásce, která překoná i smrt.