Život s kočkou není pro kočku

Život s kočkou není pro kočku Originální název: Cat-a-logue

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2681-1

Knižní klub (2010) 978-80-242-2681-1 144

Dárková knížka, kterou ocení každý milovník koček. Hravou a zábavnou formou jsou v ní shrnuty vážné i nevážné informace snad o všem, co by člověk mohl chtít o těchto okouzlujících domácích šelmách vědět. Kromě základních údajů o rasách, původu, anatomii, chovu a péči o kočky objevíte i zajímavé kuriozity, které jinde nenajdete: např. informace o slavných milovnících koček, včetně Elizabeth Taylorové či bratří Čapků, a jejich domácích mazlíčcích. Jsou tu uvedeny také fiktivní číči – literární či filmoví hrdinové, od vynalézavého Kocoura v botách přes dobráckého českého Mikeše a cynického Garfielda po kočku Midnight z filmu Catwoman a Spota ze Star Treku. Nechybí ani kočky, které lze vidět na obrazech slavných malířů, a mýty, legendy a pověry o kočkách, ať již ze starověkého Egypta, Číny či Siamu, nebo ty, které se udržely v Evropě dodnes. Zvídavého čtenáře nepochybně zaujmou i přísloví, rčení či pranostiky o kočkách, kocourech a koťatech, posbírané po celém světě, a podivuhodné či neobvyklé skutečné příběhy, v nichž hrají kočky hlavní roli. Půvabně zpracovaná publikace zaujme, pobaví i potěší. (Založil/a: stepuli)

stepuli
  5. 11. 2010, 9:48
Velmi zajímavá knížka, nejenom pro milovníky koček. Velice mě překvapilo co všechno takový tvoreček dokáže, že kočky netráví celé dny předením na pohovce. Uvažovala jsem, že si kočku pořídím a po přečtení knížky, jsem se rozhodla napevno.