Smrt & potěšení

Smrt & potěšení Originální název: Smrt & potěšení

Epocha - 2008

Epocha (2008) 216

Norman Applegate, americké „soukromé očko“ v Praze devadesátých let, to opravdu nemá jednoduché: vedle sledování nevěrných manželů se občas proti své vůli zaplétá do vyřizování účtů mezi prastarými démony, pohanskými bohy a dalšími nebezpečnými mocnostmi. Prostředí rušných městských ulic a svět mýtů se často prolínají právě v jeho blízkosti. Zohavené mrtvoly a tajemné magické artefakty se zkrátka v životě „pražského Marlowa“ objevují víc, než je zdrávo…
Albert Kudělka (1970) vystudoval angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V současnosti se živí jako copywriter v jedné reklamní agentuře a kromě toho působí jako překladatel a publicista. V oblasti fantastiky zatím publikoval pouze v magazínu Pevnost, a to několik povídek z cyklu o Normanu Applegatovi, které v tomto svazku vycházejí doplněné o doposud neotištěné texty. Autor v nich kombinuje chandlerovsky laděnou detektivku drsné školy s hororem a špetkou fantasy. (Založil/a: hiro666)

#vraždy

antoniana
  15. 6. 2016, 14:24
Kniha mi přijde jako jedna velká promarněná šance. Souhlasím s komentářem Lmslaver, nejvíc mi vadilo, že na konci každého detektivního příběhu má být rozuzlení, vysvětlení, ale tady nebylo nic. Případy se vlastně vždy vyřešily samy od sebe.
Honzissis
  18. 6. 2012, 11:30
Soubor povídek o soukromém očku Normanu Applegatovi s okultní tématikou. Dílo má spád je dobře čtivé a nenudí. Doporučuji!
Lmslaver
  23. 1. 2015, 16:06
Obrázek i anotace slibovali mnohé a rozjezd s vyprávěním detektiva s noir nádechem byl taky nadějný, ale příběhy se bohužel odehrávají ve dvou liniích a ta paranormální se o našeho detektiva vždy sotva otře. Všech pět povídek probíhá podle stejné šablony a případy se téměř vždy vyřeší téměř samy nějakou náhodou, aniž by Norman zjistil, že se kolem něj děje něco temného a finále tak nějak vyšumí vždy do ztracena. Škoda, takhle je to jen slabý nadprůměr.
Solvi
  14. 1. 2016, 19:29
Příběh „poameričtělého“ detektiva vyšetřujícího v dnešní Praze, protkané mýtickým duchem, brutální vraždy. Během každého případu sbalí nějakou mladou dívku. Každý příběh je spojen s nadpřirozenem. Rozhodně stojí zato si knížku přečíst.