Doba krkavců

Doba krkavců Originální název: Doba krkavců

Epocha - 2009
ISBN: 978-80-7425-006-4

Epocha (2009) 978-80-7425-006-4 189

Bojová vědma Jadwiga už nehodlá mít se svým krvavým řemeslem nic společného. Zabíjení pro cizí zájmy bylo dost. Chce prodávat amulety lásky, pomáhat rodičkám slehnout a hlavně v ústraní a v klidu žít svůj život. Staré časy ale vrhají dlouhé stíny a dávným přátelům je občas třeba pomoci. Někdy i mečem a jedem, když to nejde jinak. A tak se k zemi opět slétají krkavci, elfové se hlásí o svá práva a mrtvých přibývá…
Martina Šrámková (1967) se jako autorka kratších textů nejdříve etablovala v žánru klasické fantasy, později rovněž napsala několik science fiction i ryze fantaskních příběhů. Za všechny jmenujme povídky Jiskřivé víno, bílý sníh (2004), Dluhy Pana kocoura (2005), Dům hrůzy jezdí po vesnických poutích (2005), Svět podle Rosenfeldera (2006) či Jiný živočišný druh (2009). V roce 2008 publikovala svou první knihu, šestašedesátou epizodu z populární sci-fi série Mark Stone, nazvanou Krvavé arény. (Založil/a: hiro666)

antoniana
  15. 6. 2016, 14:17
Po pravdě řečeno nevím, jak hodnotit. Četla jsem už mnohem horší fantasy a Doba krkavců rozhodně není napsaná špatně, ale prostě mě to nebavilo. První příběh byl fajn, u druhého (nejdelšího) jsem se trochu zasekla a ztrácela jsem zájem, třetí mě už nebavil vůbec.
Peter.Melon
  22. 4. 2014, 14:57
Dobře napsaná fantasy,která i pobaví.Doba krkavců je velmi povedenná kniha.Autorka je bystrá.Tento příběh se povedl.