Probuď se, armádo!

Probuď se, armádo!

Epocha - 2010

Epocha (2010) 256

Co se stane ve světě, kterému je mír vnucen násilím, když procitne hrozba, jež desítky let číhala zapomenutá kdesi v podzemí? Armáda, která se probudila ze spánku, je sice zdecimovaná, ale to neznamená, že nebudou mluvit zbraně. Její příslušníci jsou profesionálové, umělé bytosti vycvičené pro boj na život a na smrt – bez jakéhokoli slitování, do posledního muže. A před nimi je velmi snadná kořist: společnost, která se neumí a ani nemá čím bránit...
Josef Pecinovský (1946), v osmdesátých letech jeden z nejpopulárnějších autorů české fantastiky, se v posledních několika letech opět vrací na literární kolbiště. Základ jeho tvorby tvoří pochmurné dystopické příběhy plné akce, z nichž nejvýznamnějšími se staly povídka Házím ti laso, kamaráde (1990) a román Plástev jedu (1990), jehož reedici přinesla před nedávnem Edice Pevnost. Poprvé kompletní zde také vyšla tetralogie Kroniky nové Země (1991–2008), napsaná v intencích dobrodružné space opery. (Založil/a: hiro666)

Josef Pecinovský Josef Pecinovský
*05.05.1946

LadysR2
  17. 4. 2014, 9:43
Váhal jsem mezi 3-4 hvězdami. Nakonec jsem dal 4, protože většina knihy se mi líbila a současných 47% bylo fakt nezaslouženě málo