Černá kniha tajemství

Černá kniha tajemství Originální název: The Black Book of Secrets

Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0119-5

Argo (2009) 978-80-257-0119-5 233

Napínavá kniha odehrávající se v historických kulisách se žánrově nachází na pomezí klasického dobrodružného příběhu, hororu a pochmurné fantasy. Hlavní hrdina, chlapec Ladivoj Flígr, po letech strádání uteče od svých rodičů zlodějů, kteří z něho vychovávali kapsáře a podvodníka, a dostane se do zapadlé vesnice. Ujme se ho zastavárník Joe Zabiddou a udělá z něj svého pomocníka. Jenže Joe nevykupuje běžné zboží, nýbrž tajemství, ta nejtemnější, nejstrašlivější lidská tajemství, a zapisuje je do prastaré Černé knihy. Všechny zápisy jsou samy o sobě krátké napínavé, skoro detektivní příběhy. V mnohých figuruje zlodušský boháč a pán celé vesnice Jeremiáš Krocht. Ale i zastavárník cosi skrývá, a také Ladivoj má svá vlastní temná tajemství. (Založil/a: Krejdom)

stepuli
  18. 2. 2014, 17:58
Sice už nepatřím do cílové věkové skupiny, pro kterou je knížka určena, ale popis byl tak neodolatelný, že jsem si ji prostě musela přečíst. Bohužel mě docela zklamala, ale nejspíš to bude tím, že určena pro mladší čtenáře. Hlavně jsem čekala víc těch vykoupených tajemství, propracovanější příběhy.