Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Originální název: Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Academia - 2004
ISBN: 80-200-1273-7

Academia (2004) 80-200-1273-7 256

Osoba a dílo F. M. Dostojevského vzbuzuje stále mnoho otázek a nejasností. František Kautman dokázal vrátit Dostojevskému jeho nezkreslenou podobu. Podařilo se mu totiž vytvořit spisovatelův portrét lépe a poctivěji než jiným autorům. Kautmanova kniha není jen suchým esejem ani bezobsažnou fantazií. Je to vskutku brilantní výklad Dostojevského díla, jak se o rukopisu knihy vyjádřil Josef Kostohryz. (Založil/a: Misoponia)

Bolkonskij
  9. 2. 2013, 20:46
Velmi dobrá kniha, rozebírající detaily kompletního Dostojevského. Pro její přečtení je ale nutné znát většinu Dostojevského knih.
Veki
  22. 7. 2011, 18:40
Kniha mi moc pomohla pochopit některé Dostojevského symboly. Myslím, že sám autor velice dobře Dostojevskému rozumí, že umí vidět svět podobně a nabídl mi tak několik pohledů na dílo Dostojevského, některé mě překvapily a donutily přemýšlet o spoustě detailů z knih jinak. Také mi kniha přinesla další typy na Dostojevského díla a dílka.