Příběhy pro Bastet

Originální název: Příběhy pro Bastet

Wales - 2008
ISBN: 978-80-86939-37-7

Wales (2008) 978-80-86939-37-7 186

Podivuhodné napůl jezerní, napůl horské město Kwarung s tajemným labyrintem, kam odcházejí nepokojní lidé hledat smysl života...
Ruiny Ediswangu, skrývající netušeně vzácný rubínový nůž z dob, kdy bohové dávali hmotnému světu tvar.
Meč, který má svůj vlastní život a prahne po jediném: po krvi. Propůjčí svému nositeli nevyčerpatelnou sílu - ale za jakou cenu?
Temný kněz, sloužící ještě temnějšímu bohu zkázy a zmaru, stojí jen jediný krok od vytouženého cíle - stačí natáhnout ruku a zahubit Dítě světla, a s ním smést ze světa vše, co se zrodilo z moci bohyně Bastet...
Soubor více než tuctu pečlivě vypointovaných povídek na pomezí fantasy a sci-fi z pera dlouholetého přispěvatele a redaktora herních magazínů Michala Rybky. Na rozdíl od většiny fantasy příběhů, vycházejících ze západní (resp. severské) mytologie zde ale budete procházet světy daleko barvitější, kombinující v sobě prvky africké, egyptské i asijské provenience. Čistá fantasy se zde prolíná s bizarními bájnými i pohádkovými prvky neevropských národů a vytváří pestrou mozaiku jakoby z třpytivých korálků. (Založil/a: Pracka)

jehlaspichlas
  1. 4. 2011, 14:27
Příběhy pro Bastet je sbírka autorových povídek beroucí náměty ze starověké mytologie
z různých částí světa, jehož podněty a naše vlastnosti souvisí i s naší součastí a
některé vedou k destrukci samé o sobě. Autor prozatím pracuje na další sbírce povídek
s názvem: Tisíc a jedna noc
antoniana
  8. 1. 2016, 11:19
Po prvním příběhu jsem vážně uvažovala, že knihu nedočtu. Mám pocit, že autorovy delší povídky byly horší než ty kratší. Celkově musím říci, že svět, který vytvořil, mi moc nesedl. Vím, že se pohyboval různými časovými obdobími, ale samopaly a kulomety pro mě představovaly dost rušivý element. Přesto se Rybkovi nedají upřít jisté originální prvky a řada povídek byla vážně povedená. Škoda jen, že editor (pokud nějaký byl) nevychytal všechny chyby, nejsem žádný grammar nazi, mám docela velkou toleranci, zde však byla pomyslná hranice překročena.