Vyzvědači z Tel Avivu

Svoboda - 1992
ISBN: 80-205-0202-5

Svoboda (1992) 80-205-0202-5 398
Naše vojsko (1979) 352

V řadě dramatických příběhů dává autor nahlédnout do způsobu práce izraelské tajné služby Mossad. Vypráví o spolupráci Mossadu s americkou CIA a s dalšími zpravodajskými centrálami, o získávání a přípravě agentů, kteří se podílejí na různých teroristických akcích a politických vraždách, odhaluje pozadí Lavonovy aféry, informuje o vypátrání a únosu nacistického zločince Adolfa Eichmanna, o vyzvědačích Eliahu Cohenovi aj. (Založil/a: Aries)

dejw
  6. 6. 2015, 15:29
Zklamaný. Autor se podle vlastních slov snaží o objektivitu, avšak kniha vůbec nedává objektivní pohled na popisované události, spíš obsahuje mnoho protiizraelských narážek a jednostranných hodnocení a překrucuje fakta týkající se třeba šestidenní války. Chcete-li si přečíst knihu o izraelských tajných službách, doporučuji spíš knihu Mosad - Nejslavnější operace izraelské tajné služby.