Kůň mých snů

Kůň mých snů Originální název: Sophie - Alles für ein Pferd

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2671-2

Knižní klub (2010) 978-80-242-2671-2 128

Žofie má starostí až nad hlavu, protože její rodiče se nedávno rozvedli. Tatínek však mermomocí chce, aby se odstěhovala k němu a k jeho nové přítelkyni. Žofie váhá, ale když jí otec slíbí, že jí koupí vlastního poníka, souhlasí. A skutečně – na koňském trhu prodávají koně jejích snů – bílou islandskou kobylku. Žofie je nadšená a pojmenuje ji Smetana. Všechno ovšem není tak jednoduché, jak se na začátku zdálo. Tatínek byl sice ochoten zaplatit za koně, ale vydávat peníze za hodiny jízdy v jízdárně se mu nechce. Jeho přítelkyně je přímo posedlá úklidem. A Smetana má sice Žofii ráda, ale dělá si naprosto, co chce. Problémy přibývají, přestože maminka se Žofii snaží všemožně podpořit. Zaplatí jí hodiny jízdy sama. Žofie však objeví v jízdárně oznámení, po jehož přečtení propadne zoufalství. To, co už dávno tušila, ale nechtěla si připustit, se stane skutečností... Čtivě napsaný příběh o malé dívence s velkou láskou ke koním. (Založil/a: elyon)

Terka Koubková
  22. 2. 2015, 19:34
Hezká kniha na jedno odpoledne, nenadchne ani nepohorší. Knížku jsem četla již dříve, a přelouskala jsem jí během toho, co jsem si dávala vanu. Zkuste jí otevírat s tím, že od ní žádné zázraky neočekáváte, potom se to bude číst mnohem lépe. Je čtivá, ale ne příliš nápaditá, což je nejspíš ten bod úrazu, nad kterým lidé ohrnují nos. Doporučila bych spíše pro mladší děti, starším lidem, nebo spíše lidem s větším "knižním životem", by to mohlo jít trochu proti srsti. Knížka je prostě jednoduchá.