Originální název: Kleine Weltgeschichte der Philosophie

Karmelitánské nakladatelství - 2007
ISBN: 978-80-7195-206-0

Karmelitánské nakladatelství (2007) 978-80-7195-206-0 653
Karmelitánské nakladatelství (2000) 80-7192-500-4 630

Dějiny filosofie svědčí o tom, že lidé se ptají nejen na věci, které potřebují a běžně užívají v denním životě a při své práci, ale také na skutečnosti, které míří mnohem dále. Nakonec shledáváme, že to vůbec nejsou otázky bezvýznamné: Co jsme schopni poznat? Jsme svobodní? Má naše existence nějaký smysl? Co je umění? Proč vůbec je něco? Dějiny filosofie také ukazují, že lidé si tyto otázky kladou už od pradávna a že vyvinuli obrovské úsilí, aby na ně odpověděli. Dějiny filosofie nám rovněž plasticky představují, že odpovědi filosofů jsou velmi rozdílné, přesto nám dávají tušit, že za množstvím koncepcí a systémů se nachází skrytá jednota. Toto vše ukazuje jednoduchou a čtivou formou Störigova kniha Malé dějiny filosofie, která patří k nejúspěšnějším dílům tohoto druhu nejen u nás, ale i ve světě. Německý originál vyšel poprvé v roce 1950: autor jej následně doplňoval a přepracovával a v jeho rodné zemi se dočkal už sedmnácti vydání. Česká verze vychází už poosmé a je doplněna aktualizovanou bibliografií českých překladů a odborné literatury. (Založil/a: Misoponia)

Hans Joachim Störig Hans Joachim Störig
*25.07.1915 - †2012

VaclavB
  20. 1. 2015, 14:33
Tuto knihu považuji za takový základ při studiu historie filozofického myšlení. Je za tím vidět mravenčí práce autora a poctivé zpracování jednotlivých témat. Překvapivě dobře se to čte.