Afrika v nás

Afrika v nás Originální název: Afrika v nás

Mladá fronta DNES - 2010

Mladá fronta DNES (2010) 240

Kniha nabízí plastický obraz Afriky 21. století, v níž nechybí ani fascinující divoká příroda ani syrový obraz života současných Afričanů. Velkoryse pojaté snímky doplňují příběhy lidí i zvířat či dramatických okolností, za kterých vznikaly. Kniha nabízí unikátní propojení dvou rozdílných pohledů autorů, z nichž se každý soustředí na jiná témata a jinak je zpracovává. Lenka Klicperová se zabývá převážně tématy, která z dnešního světa postupně mizí. Zachycuje slovem i obrazem přírodní národy, které nemilosrdně pohlcuje rozpínající se západní civilizace, ale také život běžných Afričanů, jež se vyvíjí a mění každým rokem rychleji. Václav Šilha se zaměřuje na fotografování divoké přírody, a to nejen v Africe, i když tento kontinent je jeho srdeční záležitostí. Již několik let se cíleně věnuje zachycení jedné z největších migrací zvířat na naší planetě, nekonečné pouti afrických kopytníků z východoafrické Tanzanie do Keni. (Založil/a: miskase)

Lenka Klicperová Lenka Klicperová
*??.??.1976