Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích

Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích Originální název: Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích

XYZ - 2005
ISBN: 80-86031-41-1

XYZ (2005) 80-86031-41-1 110
Radix (2003)

Rodinná kniha, která potěší každého bez ohledu na věk. Žijeme v době, kdy se věda a technika rozvíjí rychlým tempem. Lidé se mění a zapomínají věřit věcem neskutečným, nehmatatelným. Kdybychom se ale vrátili o pár generací zpět, naši prarodiče by nám o skřítcích a vílách rozhodně měli co říct. Po tisíce let totiž naši předkové běžné komunikovali s rostlinami, zvířaty a všemožnými viditelnými i neviditelnými bytostmi. Vždyť jim taky občas prováděly pěkné rošťárny a zlomyslnosti. S knížkou Vítězslavy Klimtové se k starým dobrým časům můžeme vrátit. Ocitnete se v pestré společnosti městských, domácích, lesních, lučních či vodomilným strašidel a strašidýlek a dozvíte se o nich neuvěřitelné zajímavosti. Nepochybně si většinu z nich oblíbíte, například Dopisníčka tichého, plachého skřítka, který určitě žije ve vaší knihovně, nebo Skřítka hospodáříčka, který je dnes už velmi vzácným obyvatelem našich domácností, ale jistě se rád zabydlí všude tam, kde panuje ovzduší lásky a pohody. (Založil/a: stepuli)

Tardis
  25. 11. 2015, 23:04
Četla jsem jako dítě a ty ilustrace se mi nesmazatelně vryly do paměti. Takže hodnotím skvěle i když vím, že v tuhle chvíli už bych tak nadšená nebyla.