Místo pro mě

Místo pro mě Originální název: Place for Me

Albatros - 1996
ISBN: 80-00-00491-7

Albatros (1996) 80-00-00491-7 191

Příběh dívky, která se po maturitě místo na prázdniny a později na studia na univerzitě v Cambridgi vydává někam zcela jinam. Nechtěným původcem následujícího dobrodružství se stává její otec, vysoký ministerský úředník. Lucie, která se ani po tragické smrti své matky nemusela nijak zvlášť snažit, protože jí péči a peníze vždy poskytl otec, se náhle musí starat sama o sebe. Ocitá se daleko od domova, kde jí sice do začátků poslouží peníze od otce, ale dál se musí pokoušet o nový život sama. Po počátečních potížích si pořídí obchod se starožitnostmi, a pokračuje tak v dlouholetém koníčku rodiny. V novém prostředí nalezne nové přátele, kteří nakonec jí i jejímu otci prokáží neocenitelnou službu. Zevnitř pozná prostředí venkovských aukcí a život obchodníků se starožitnostmi, které dříve mohla sledovat pouze jako občasný zákazník. Z dívky, která se sice ve škole dobře učila, ale v prakttickém životě se moc nevyznala, se stává samostatná a schopná mladá žena, která se jen tak něčeho nezalekne. (Založil/a: Adelita)

Robert Westall Robert Westall
*07.10.1929 - †15.04.1993