Titan A.E.

Titan A.E. Originální název: Titan A.E.
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

BB art - 2000
ISBN: 80-7257-291-1

BB art (2000) 80-7257-291-1 204

Roku 3028 přestala existovat Země.

Jediným nepřátelským smrtonosným úderem ztratilo lidstvo svůj odvěký domov. Rozuteklo se po všech koutech vesmíru, avšak všude tam, kde se jeho příslušníci usadili, žili už jen jako vyhnanci.

Dvacetiletý Cale Tucker si pamatuje na tragickou událost před patnácti lety, kdy jej invaze mimozemské rasy Dredžů na rodnou planetu připravila o domov i blízké. Vzpomíná si na svého otce, jenž opustil syna i Zemi v kosmické lodi Titán, kterou sám sestrojil.

Dnes je Titán víc legendou než skutečností. Upínají se k němu naděje zbytků lidstva, neboť loď nese na palubě informace potřebné k pokoření vesmírných nájezdníků. Jenže nikdo netuší Kde Titán hledat, dokud...

Dokud Cale neobjeví mapu, již mu otec odkázal a která ukazuje k Titánu cestu. Cale se na ni ve společnosti přátel vydá a postupně si uvědomuje, že se stal nositelem poslední naděje lidstva. (Založil/a: unter)

HELLBOY-DB
  29. 10. 2014, 16:54
Po přečtení musím říct, že použitou formou textu i vývojem příběhu, který se nese v takovém odlehčenějším stylu, je kniha určena spíš pro mladší čtenáře. Tím ale nechci říct, že by se mi nelíbila, čte se dobře a na druhou stranu, kdysi dávno jsem viděl i film takže jsem věděl, co mě zhruba čeká. ===80%