Y: Poslední z mužů 3: Malý krok pro lidstvo

Y: Poslední z mužů 3: Malý krok pro lidstvo Originální název: Y: The Last Man 3: One Small Step

Crew - 2010
ISBN: 978-80-7381-817-3

Crew (2010) 978-80-7381-817-3 168
BB art (2010)

Yorick je poslední muž na Zemi. To ale neznamená, že je to poslední muž ve vesmíru. Na oběžné dráze kolem planety se pohybuje ruská kosmická stanice, na jejíž palubě je jedna žena… a dva muži. Stanice se právě chystá k nouzovému přistání. A pokud její posádku nezahubí zastaralá technika a vir, určitě to zvládne izraelské ženské komando.

Masivní postkatastrofický příběh, který dokazuje, že svět bez mužů by ani náhodou nebyl tak idylický, jak se nám feministky snaží namluvit. Spíš naopak.
O tom by mohl vyprávět Yorick, jediná osoba mužského pohlaví (nepočítáme-li jeho opičáka), která přežila bleskovou apokalypsu a teď zjišťuje, že být posledním mužem na Zemi není zase taková sranda, jak si člověk představoval. Ve světě, kde je penis nedostatkovým zbožím, jste štvancem jak těch, které vás chtějí použít k plození, tak těch, které vás považují za relikvii temných dávnověků a chtějí vás zlikvidovat. A to ani nemluvíme o tom, že nikdo netuší, proč Yorick přežil a jestli ve svých genech neskrývá recept na záchranu lidské rasy.
Prezidentka, novodobé amazonky, agentky Mossadu, komanda republikánek, ruské vojandy, tajné organizace i nezaměstnané supermodelky, ty všechny mají o Yoricka zájem.
Být chlapem je těžký úděl.

Y – POSLEDNÍ Z MUŽŮ získal v roce 2008 hned dvě prestižní Eisnerovy ceny: v kategorii Nejlepší série na pokračování a výtvarníci Pia Guerra a José Marzán jr. byli oceněni v kategorii Nejlepší kreslíř/inker nebo kolektiv kreslířů/inkeristů. (Založil/a: Pracka)

matrosh
  16. 11. 2010, 0:12
Vaughan je prostě frajer! dokaže střídat emoce aniž by to působilo násilně, neustale dokáže překvapovat čtenáře a vtahnout je do děje. Yčko je jeden z nejlepších komiksů jaké znám a řadím je do své osobní top 10 spolu s hellboyem, goonem, dylan dogem a transmetropolitanem na první místo (široký stupinek). nemluvě už vůbec a smečce z bagdádu.
eddiedean
  29. 8. 2012, 16:30
Nejvýstižnější slovo, který mě napadlo během čtení tohoto dílu bylo: KONEČNĚ! Nemůžu si pomoct, ale první dva díly mi přišly dějově i charakterově takové sterilní. Všechno bylo takový narychlo, psychologie taky nicmoc....no ale naštěstí to třetím dílem konečně začíná nabírat obrátky. Zajmavý zvraty a 355 už mi nepřipadá jako nějakej vládou sestrojenej nezajmavej hermafrodit. Na plný hodnocení to zatím není, ale jinak výborný...plus skvostná hláška: "možná je poslední muž na planetě, ale určitě ne poslední muž ve vesmíru"