Horory na dobrou noc 2

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-833-3

BB art (2010) 978-80-7381-833-3 152

Devět hororových povídek, jejichž hrdiny jsou děti, z pera proslulého britského autora (TV seriály Poirot, Vraždy v Midsomeru, Foylova válka). Zdrojem hrůzy nemusí být jen oživlé mrtvoly, ale i předměty denní potřeby – mobil, výtah či naslouchátko. Svět se mění, strach zůstává. Příběhy jsou v první řadě určeny pro mládež, ale pochutnají si na nich i dospělí díky sugestivní atmosféře, typicky anglickému černému humoru a citacím nebo variacím klasických témat (Stopař – horor s Rutgerem Hauerem, Howard’s End – film, Sound of Thunder – Bradburyho povídka). Ty představují jakousi žánrovou třešničku na dortu, a už proto by neměla ani tato druhá sbírka chybět v knihovně žádného milovníka hororu.

Varování: Nevhodné pro osoby úzkostné či se slabými nervy

Toto je druhá sbírka hororových povídek od Anthonyho Horowitze, který věří, že je ještě strašidelnější než ta první. „Když píšete pro mladé lidi, musíte být pochopitelně opatrní,“ připomíná. „Pokud by v příbězích bylo příliš mnoho násilí nebo děsu, jejich rodiče by si začali stěžovat!“ Znovu nachází inspiraci v běžných každodenních předmětech – tentokrát jde o mobil, opalovací olej a naslouchátko –, ale to jsou jen klíče otevírající dveře na skutečně velice temná místa. (Založil/a: Pracka)

Barca9358
  15. 2. 2015, 16:08
Jsou to sice strašidelné příběhy pro děti, ale přestože jsem ji četla již v dospělosti, mě kniha pobavila a zároveň si dovedu představit, že některé příběhy by mě jako dítě dokázaly dost vyděsit.