Střepy z Apokalypsy

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Brokilon - 2010
ISBN: 978-80-86309-43-9

Brokilon (2010) 978-80-86309-43-9 302

Druhá polovina 23. století, dvě stě let po Apokalypse. Evropa je stále ještě zničená totální válkou, z větší části vylidněná. Věda se stala magií, určenou zasvěceným. Po dlouhém období chaosu, kanibalismu a lokálních válek se zde stabilizovala civilizace, hodná toho jména. V pustinách, ale i na stránkách zakázaných knih, přetrvávají technologické anomálie, pozůstatky zaniklé civilizace 21. století. Tyto anomálie, zvané také „střepy z Apokalypsy“ někdy skrývají úžasné bohatství v podobě technologických návodů, jindy zase smrtelnou hrozbu pro budoucí osadníky. Zkoumáním anomálií se zabývá trojice hrdinů: kyborgizovaný válečník Oggerd, technolog Hal Hargo a vyjednavač Gowery. Ani jeden nemá samostatně šanci na úspěch, společně však tvoří silný tým. Někdy to mají lehké, prostě jdou a bojují. Obvykle však musí nejprve rozplést předivo mýtů, aby zjistili, proti čemu a proti komu vlastně stojí.

Seznam povídek:
- Prolog: Muž od řeky Laramise
- Dóm
- Mezihra: Legendární zbraň
- Chlapci od Běžícího ohně
- Faerie
- Saliny (Založil/a: Pracka)

ondrasek
  6. 10. 2014, 21:03
Kniha mě nijak zvlášť za srdce nechytla. Povídky nejsou špatné, ale taky nic, kvůli čemu bych psal domu. Už samotné seznámení hlavních postav mi přišlo strašně naivní. A několikrát jsem se přistihl, že vůbec nevim, co čtu a co se tam děje, protože děj úplně odbočil od hlavní linky. Ale abych jen nekritizoval: Legendární zbraň je dobrá a Fearie je výborná. Takže do toho.
Zhabza
  10. 10. 2011, 19:27
Sbírka povídek z mého oblíbeného cyklu. Vzhledem k tomu, že sítí putují i původní povídky (tzn. před přepracováním ), jde krásně pozorovat Šlechtův vývoj v průběhu času. Pro mě osobně nedílná součást mé knihovny, ke které se jistě ještě vrátím.