Zelený mozek

Poprvé vydáno celosvětově: 1966

Baronet - 2010
ISBN: 978-80-7384-347-2

Baronet (2010) 978-80-7384-347-2 194

Klasický Herbertův román opět dokazuje jeho mimořádnou schopnost nenechat děj jen tak plynout, ale domýšlet důsledky událostí a učiněných rozhodnutí.
Přelidněný svět usilovně hledá nové životní prostory a proto jsou divoká území zbavována nenasytného hmyzu, který je činí neobyvatelnými. Jedním z nich je i Mato Grosso, které Joao Martinho se svými kolegy čistí chemickými i fyzikálními prostředky. Avšak hmyz se nějak vrací zpět přes neproniknutelné vibrační bariéry. A z džungle se šíří fámy o obrovských hmyzích exemplářích a lidech s hmyzíma očima. (Založil/a: Pracka)

HELLBOY-DB
  29. 12. 2016, 18:34
Bylo vidět, že svět, v kterém se tento příběh odehrává, byl silně ovlivněn dobou vzniku tohoto dílka a vůbec mi, včetně toho co se tam odehrávalo, nesedl. Další věcí byl text, už si na to začínám zvykat, že snad asi v autorově, pro mě divné, pro něj charakteristické formě. Knížku jsem i přes její krátký rozsah dočítal vyloženě jen pohledem na to, jak málo stránek mi ke konci chybí, což pro tuto knížku není dobrá vizitka, hlavně když jsem se chtěl zabavit a ne se utrápit. ===20%
Slarque
  28. 5. 2014, 17:31
Raný román slavného spisovatele se odehrává v Brazílii a jeho hrdiny jsou Brazilec, Číňan a Irka. Lidstvo vede vyhlazovací válku proti hmyzu, ale po všech těch chemických sajrajtech dochází akorát k novým mutacím a vznikají zcela originální a nevídané druhy hmyzu. Hlavní trojice ovšem ani tak nebojuje s ním jako mezi sebou, protože nikdo nemůže nikomu věřit a každý proti někomu intrikuje. Není to žádné vrcholné dílo, ale nenáročná oddechovka, která motiv spojený nejčastěji s ekohororem podává jako dobrodružnou sci-fi.