Kam zmizel zlatý poklad republiky

Kam zmizel zlatý poklad republiky Originální název: Kam zmizel zlatý poklad republiky

Rybka Publishers - 2003
ISBN: 80-86182-69-X

Rybka Publishers (2003) 80-86182-69-X 263

Kniha Stanislava Motla, jejíž součástí je bohatý obrazový materiál, včetně desítek autentických dokumentů, formou dynamické reportáže popisuje dramatické pátrání po osudech zlatého československého pokladu v nejrůznějších archivech u nás i v zahraničí. Popisuje také mnohá zajímavá setkání s pamětníky a zveřejňuje utajované zápisy z vleklých a dramatických jednání o navrácení československého měnového zlata, jež bylo podmíněno tím, že Československo zaplatí USA a Velké Británii „daň za osvobození“, do níž spadaly mimo jiné uniformy a výzbroj nejenom živých, ale i padlých vojáků, včetně bomb, které naši letci shodili na Německo. (Založil/a: slide)

vladislaus
  13. 10. 2011, 17:59
Opravdu závažné informace představuje Stanislav Motl svým čtenářům. Tato literatura faktu se čte jedním dechem. Konec není bohužel happyend, ale frustrace, deziluze a zklamání nad politiky.
zelmi
  5. 3. 2013, 15:37
Vladislaus to vystihl celkem jednoznačně a mně nezbívá než souhlasit. Autor nám ukazuje, že pocházíme z předků se smyslem pro opravdové vlastenectví. Nashromáždění zlatých rezerv nebylo jednoduché o to víc člověka rozzuří konec našeho zlatého dědictví. Je to ostuda a je dobře, že tu máme ještě autory se smyslem pro čest a fakta a že se můžeme, díky panu Motlovi, dozvědět nejen o zlatu ale i o našich dnes velmi zanedbávaných legionářích za první světové války a také o našich statečných ČS vojácích za 2. sv. války. Člověk se musí až stydět za to, jak stát a ČNB se zlatými rezervami naložili a že za to doposud nikdo nebyl potrestán a asi nikdy nebude.
celticek
  6. 2. 2016, 11:32
Ne moc pěkné čtení o tom, jak se morálka českého národa změnila od dob první republiky po dobu po listopadu 89. V čele s vládnoucí garniturou samozřejmě.