Odvrácená strana Měsíce

Originální název: Die dunkle Seite des Mondes

Odeon - 2006
ISBN: 80-207-1219-4

Odeon (2006) 80-207-1219-4 224

Čtyřicetiletý právník Urs Blank nouzí netrpí: jezdí v černém jaguáru, šije v Londýně, popíjí armagnac. U stánku s vonnými tyčinkami se seznámí s krásnou prodavačkou… Lacině vyhlížející příběh se brzy rozvine v drama hodné Jekylla a Hyda. Urs se s Lucille zúčastní rituálu v indiánské sauně, kde si vezmou magické houbičky. Trip v něm uvolní potlačované pudy, chová se agresivně, zaviní smrt několika lidí. Touha vzdálit se od civilizace je silnější než snaha zůstat ve výnosném zaměstnání: finguje sebevraždu a začne žít sám v lese. Ale utíkat nelze donekonečna. Urs se má stát významnou loveckou trofejí. Tématem románu je ztráta identity, což je pro Suterova díla charakteristické, a boj s vlastními pudy. Autora zajímá společenská morálka a otázka, zda je egoismus a násilí jen nahodilostí či součástí každého z nás. Bravurně využívá prostředků detektivky a thrilleru, aby před námi vykreslil téma mnohem zásadnější, než se na první pohled zdá. (Založil/a: Dink Meeker)

Martin Suter Martin Suter
*29.02.1948

aubergine
  26. 3. 2016, 11:50
Co o této knize říct... konec to trochu vylepšil a hlavní myšlenka není špatná, ale pro mě to prostě nějak nefungovalo. Žádný z hrdinů v knize mi k srdci nepřirostl, styl psaní mě také nezaujal a měla jsem chuť knihu odložit. Nakonec jsem ji přesto dočetla, konečná zápletka (ač úplně nechápu, co samotný hon motivovalo, kromě lovecké vášně) knihu trochu pozvedla, ale doporučovat ji k přečtení nebudu.