Fakta o Finsku

Originální název: Fakta om Finland

Vakát - 2009
ISBN: 978-80-87317-01-3

Vakát (2009) 978-80-87317-01-3 180

Další román oblíbeného norského autora Erlenda Loea, který vychází česky, plyne jako voda, jako voda ovšem neplyne plnění úkolu, který na sebe vzal jeho hlavní hrdina trpící fobií z vody – napsat brožuru o Finsku, jež by měla do této krásné země přilákat statisíce Norů, když o Finsku vůbec nic neví, nikdy tam nebyl, a co se týče cestování, je toho názoru, že lidé by se měli zdržovat raději doma. Není to tedy ani trochu snadná věc a situaci mu navíc ztěžují nejrůznější překážky v podobě neustále odtahovaného auta, vztahu, který naváže na odtahovém parkovišti se Sestrou, nebo záchranné výpravy pro Sestřina mladšího bratra Bima, jenž trvá na tom, aby se mu říkalo Skarphedin. (Založil/a: Dink Meeker)

Erlend Loe Erlend Loe
*24.05.1969

psychoklara
  1. 10. 2016, 7:21
Po Dopplerovi jsem se těšila na další vtipnou knihu od Erlenda Loea, ale ten styl jsem absolutně nezvládla. Lezl mi nervy už po patnácti stránkách a měla jsem pocit, že je to absolutní ztráta času, protože autor neustále opakuje slova nebo části vět, aby jim dodal důraz, takže to vlastně rovnou čtete dvakrát a je to hrozně zdlouhavé. Přes to jsem se prostě nedokázala přenést, čtení pro mě bylo stejně nepříjemné, jako poslouchat zadrhávající desku.
HELDEN
  22. 7. 2013, 8:23
Hlavní hrdinové tohoto spisovatele jsou "fakt kolíci". :) Já se vždycky nad jejich úvahami bavím od začátku do konce. Psát brožuru o Finsku, když pomalu ani nevím, kde leží? Jde to! :)