Probuzený milenec

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Baronet - 2010
ISBN: 978-80-7384-344-1

Baronet (2010) 978-80-7384-344-1 464

Třetí kniha série Bratrstvo černé dýky.

V nočním stínu newyorského Caldwellu zuří smrtící válka mezi upíry a jejich zabijáky. Operuje zde tajná skupina bratrů, jaké se nic nevyrovná - šest upířích válečníků, ochránců své rasy. Mezi ně patří i Zsadist, nejděsivější člen Bratrstva černé dýky.
Někdejší otrok krve stále ještě nosí na svém těle jizvy minulosti, naplněné utrpením a ponížením. Je to divoch, vyhlášený svou neuhasitelnou zuřivostí a hrůznými činy, obávaný lidmi stejně jako upíry. Hněv je jeho jediným společníkem a děs je jeho jedinou vášní - dokud před zlem Vyhlazovací společnosti nezachrání krásnou upírku.
Bellu okamžitě uchvátí kypící energie, kterou v sobě Zsadist chová. Když se jich ale začne zmocňovat vzájemná touha, Zsadista jeho žízeň po pomstě na Belliných mučitelích přivádí na pokraj šílenství. Teď musí Bella pomoci svému milenci překonat rány trýznivé minulosti a nalézt mu budoucnost po své boku... (Založil/a: sweetegirl)

Magyana
  7. 8. 2015, 10:33
Pecka!
Zsadist je antihrdina, na kterého nedáte dopustit.
Celou dobu víte, že tenhle parchant má v sobě ještě mnohem víc a autorka vám to dává pěkně po kapkách, až vám nakonec nakape plný pohár happyendu.
Na tomto dílu Bratrstva jsem si vážně pochutnala, i kroupu jsem uronila.
Bernadette
  8. 8. 2014, 15:24
Z celé série zatím nejlepší... Rozplétá se několik zajímavých dějových linek (navíc se děj točí kolem nejzáhadnějšího člena bratrstva) a konkrétně části s postupným odkrýváním Zsadistovy minulosti mě bavily ze všeho nejvíc... Jen škoda, že jich nebylo víc... Jinak klasické rozcházení/scházení a miluje mne/nemiluje mne, na jaké už jsme v téhle sérii zvyklí... Kdyby se ubralo těchhle zbytečně natahovaných nesmyslů (všichni víme už od začátku, jak tohle dopadne) a přidalo víc o Vyhlazovací společnosti, Bratrstvu a vůbec celé upíří rase, dalo by se jít s hodnocením o dost výš...
Lucy Sisk
  9. 3. 2015, 19:56
Obsahuje spoiler spoiler - Zsadistovi a jeho bratrovi - dvojčeti - Phurymu se zalíbila jedna upírka, se kterou se seznámili díky Mary, Rhageově manželce
- Bella je upírka, která dokázala přimět Phuryho uvažovat o zrušení celibátu, ale problém je, že Bella chce jedině Zsadista
- Zsadist je komplikovaný a rozhodně není v pořádku, ale Bella je ochotná mu pomoci, aby se odpoutal od krvavé násilné minulosti, a ani pro Bellu to nebude tak jednoduché jak si myslela

Všechny tyto postavy jsou součástí tzv. elity upírů Bratrstva černé dýky, která funguje jako hlavní ochrana civilních upírů - normálních upírů - před nemrtvými lidmi tzv. bezdušší. Ne, není to komplikované, to se teprve děje až později. Upíří parta má společné i to, že když přijde na ženy, dokáží být najednou jemní a ne useknu-ti-ruku-pokud-něco-zkusíš. Uf, jaké to překvapení.
Veronika279
  30. 9. 2016, 8:00
Upír, kterého se všichni báli, dokonce i členové bratrstva. Třetí díl se mi prozatím nejvíce líbil. Líbí se mi jak autorka rozebírá každého zvlášť. Už teď se neskutečně těším na další díly.
Margot
  3. 8. 2011, 13:28
kniha o Zsadistovi se mi líbila zatím bezkonkurenčně nejvíc! Autorka umí neuvěřitelně vypravovat. i když je pravda, že když jsem četla knížku podruhé, pasáže s bezduchými jsem přeskakovala, protože jsem se tak strašně těšila na chvíle, kdy budou Bella a Zsadist spolu, že se to nedalo vydržet :-D
Wajny
  17. 1. 2016, 20:28
Paráda! Příběh Zsadista a Belly mě dostal - napětí, akce, romantika, "zbavení démonů" a krásný konec. Líbilo se mi, že zde byli pasáže z minulosti, které nám dávali možnost nahlédnout Zsadistovi do "duše" a odhodlaná Bella tomu všemu dávala jiskru.
Na celé sérii se mi hrozně líbí, že v každé knize je "hlavní" hrdina někdo jiný. Nestává se tedy, že by kniha byla nudná a předvídatelná. Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíce. 5*
Dixiee
  11. 10. 2012, 19:10
Líbí se mi, jak spisovatelka udržuje čtenáře v napětí nepatrnými zmínkami o bratrech o kterých ještě žádný díl není. Vždycky ve mně vytane otázka, a jak je to s ním a jak to bude s ním. A kdo bude další na řadě? A nutí mě to ihned po dočtení jednoho dílu, vzít do rukou další a pokračovat ve čtení. Jen škoda, že tam není víc zmínek o těch o kterých už díly byly. Zajímalo by mě jak se mají dál, jak pokračuje jejich život… To mi trochu mrzí.
Janicza
  16. 8. 2011, 19:16
S tím souhlasím! Probuzený milenec je ze všech dílů, které jsem četla (tj. první 3) zatím nejlepší! Možná je to i dějem, který mě absolutně unášel! Poprvé jsem četla jenom části o Z a Belle (ono přece jen jsem musela v 6 ráno vstávat a víc jsem toho za jeden večer nestihla) a napodruhé už jsem to už přelouskala celé a to prakticky jedním dechem. Ale i tak mi přijde Zsadistův příběh nejzajímavější, jeho osobnost je jedinečná a jeho minulost z něj dělá trosku i v přítomnosti. A to odhodlání Belly a nakonec i jeho změnit to... no dokonalé!
Macinkacz
  26. 5. 2015, 18:31
Chybělo mi pár stran do konce, knihu sem musela vrátit, možná škoda, možná ne, pasáže s bezduchými se mi fakt moc líbily. Děj byl taky docela čtivý, ale tímto dílem sem skončila. Další pokus nastal čtením šestého dílu, bezúspěšně...
Cherry731910
  5. 3. 2014, 18:48
Další díl této série opět nezklamal ostatně jako první dva díly. Plné napětí, romantiky, nadpřirozena.Přečteno téměř jedním dechem.
Sova
  28. 8. 2011, 13:02
Jeden z nejlepších dílů... Uznávám, že chvilku jsem měla dojem, že děj se nějak lehce motá stále dokola, ale nakonec jsem byla nadšená. Vždycky mě fascinuje příběh, kdy láska udělá z drsného monstra milujícího chlapa. :-) Myslím, že bych tento díl postavila na první místo vedle dílu prvního, kdybych stavěla žebříček.