Východ černého slunce - Trilogie ledového ohně

Východ černého slunce - Trilogie ledového ohně Originální název: Black Sun Rising - The Coldfire Trilogy

Wales - 2001
ISBN: 80-86139-60-3

Wales (2001) 80-86139-60-3 604

Erna - nádherný svět hluboko v srdci vesmíru. Před tisíci lety sem dorazili první kolonisté ze vzdálené Země, aby vybudovali jedniný a skutečný ráj.
Pak se to dostavilo. Hrůzná, naprosto neznámá a dokonale smrtící síla. Ráj se změnil v čiré peklo, kterému začala vládnou fae - něco; podstata živící se samotnou lidskou myslí, ďábel formující nejhorší noční můry, nebo naopak nejkrásnější sny, aby je zhmotnil v realitě se stejně destruktivními následky.
Uplynulo dvanáct století od okamžiku, kdy byla kolonie na Erně odříznuta od okolního světa. Ovládnout nesmírné nadsmyslové síly lákalo po celou tu dobu mnoho lidí. Zrodili se lidští mágové, kteří začali studovat fae, - manipulovat s ní a využívat ji. Ukázalo se, že právě tyto snahy neznámé démonické síly osudně posílily.
Poslední vteřiny člověka nezadržitelně vyprchávají. Bytí, či nebytí samotného lidstva leží v rukách čtyř lidí; Kněz, Mistr, Učeň a Kouzelník kráčejí vstříc zlu přesahujícímu jakoukoli představivost - smrtící hře, o jejíž pravidlech rozhoduje znásobená moc fae ... (Založil/a: elyon)

C. S. Friedman C. S. Friedman
*12.01.1957

piplos
  23. 9. 2015, 14:58
Společně s trilogií o Černé legii a Zaklínačem je to asi to nejlepší co jsem z fantasy četl. Dostala se mi náhodou do ruky asi před deseti lety a do dneška při každé návštěvě knihkupectví se dívám jestli čirou náhodou neuvidím i další díly v češtině.
Rehato
  19. 6. 2014, 19:53
Nejlepší fantasy co jsem četl, jen je škoda, že se další dva díly neupřelžily do češtiny.
Mám přečteno malazskou knihu mrtvých, hru o trůny, ale toto zaručeně vede :)