Nedomyšlená společnost

Originální název: Nedomyšlená společnost

Doplněk - 2008
ISBN: 80-72-39-091-0

Doplněk (2008) 80-72-39-091-0 130

Úspěšný autor přibližuje sdělně a poutavě některé motivy obsažené v pracích současné evropské a americké sociologie týkající se nefunkčních aspektů moderní společnosti. (Založil/a: elyon)

tom.h
  1. 3. 2015, 13:11
Keller svojim osobitým prístupom spochybňuje racionalitu spoločnosti, ktorá sa pyšní dôrazom na používanie rozumu. Že nie úplne oprávnene, dokazuje rozoberaním dôvodov vzniku niektorých inštitúcií a následne deskripciou ich súčasnej podoby. Na základe textov francúzskych, nemeckých a anglických sociológov či pruských a francúzskych historikov, sa zameriava na témy ako byrokracia, rodina, sviatky, rituály a organizácie. Serióznemu kritickému textu, ako je už u Kellera zvykom, dodáva odľahčujúci punc ľahká, ale často veľmi výstižná irónia.
gofis
  31. 1. 2013, 15:58
Tato kniha mě velmi zaujala. Autor popisuje paradoxy, které fungují v dnešní společnosti, ale zabývá se taky historií vývoje společnosti, slavením svátků, popisuje byrokracii atd. Opravdu přiměje člověka k zamyšlení, v textu se objevuje místy ironie, což odlehčuje někdy náročný text, kniha je čtivá, takže doporučuji.