Zelená zleva? Historie ekologických stran v Evropě

Zelená zleva? Historie ekologických stran v Evropě Originální název: Zelená zleva? Historie ekologických stran v Evropě

G plus G - 2002
ISBN: 80-86103-58-7

G plus G (2002) 80-86103-58-7 261

Publikace shrnuje vývoj evropských ekologických stran od jejich počátků v 70. letech do podzimu roku 2001. (Založil/a: elyon)

whack
  22. 7. 2015, 18:19
Podrobný prehľad vývoja zelených parlamentných a neparlamentných politických strán štyridsiatich siedmich európskych (a euroázijských) krajín, vrátane Česka a Slovenska, a ich napojenie na rôzne politické a environmentálne prúdy. Od extrémizmu po vrcholovú politiku, hoci to na začiatku autor trochu škatuľkuje (doteraz neviem, koho označoval pod „sektármi“ ale asi hlbinných ekológov). Zaznejú aj mená ako Ulrike Meinhof, Pentti Linkola, Arne Næss. Tiež som rád, že na konci knihy sú zoznamy skratiek strán s názvami v pôvodných jazykoch, pretože v celej knihe autor používa len preložené názvy (náhodou som si všimol, že chýba zmienka o zaujímavej nemeckej strane Tierschutzpartei). Každopádne sa v tejto knihe dozviete nové veci.